Alanya, Berlin’den rekor beklentisiyle dönüyor

Alanya, Berlin’den rekor beklentisiyle dönüyor
09 Mart 2018, 13:18
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Almanya’da düzenlenen ITB Fuarı’nda Alanya’yı temsil etti. ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu; “son günlerde bu sezon için Alanya Gazipaşa Havalimanı’na yönelik ek sefer açıklamalarını sıkça duymaya başladık; Gazipaşa, 2018’de yeni rekorlara imza atacak” dedi.

Dünya Turizm Borsası olarak nitelendirilen ITB Berlin’de dünya seyahat ekonomisine yön veren firmalar son hamlelerini yapıyor. Fuarda, 600’e yakın turistik konaklama tesisi ve 200 bine yakın yatak kapasitesi olan Alanya’yı, başkanlığını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in yaptığı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) temsil ediyor. ALTAV, bu önemli fuarda 52 metrekarelik özel yapım stantla yer alıyor.

“TAV yetkilileri görüşmelerini Alanya standında yaptı’

Gazipaşa Alanya Havalimanı (GZP) işletmecisi TAV Holding yetkililerinin bu havalimanına daha fazla uçak çekebilmek için toplantılarını Alanya standında yaptıklarını söyleyen ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Almanya’dan güzel haberler gelmeye devam ederken OTI Group bünyesindeki Coral Polonya’dan da Alanya’ya müjdeli haber geldi.Firmanın yetkilisi Ahmet Bektaş, Alanya’ya çok önem verdiklerini, nisan ayından itibaren Polonya şehirleri Katowice’den 3 ve Varşova’dan 2 uçuş olmak üzere haftada 5 sefer GZP’ye düzenleyeceklerini ve toplam 21 bin kişiyi bölgemize getireceklerini açıkladı. GZP ile ilgili yeni ve ek sefer açıklamalarını son günlerde sık duymaya başladık. Anlaşılıyor ki Alanya turizminin can damarı GZP, 2018 de yeni rekorlara imza atacak” dedi.

“Yolcu sayıları 4 kat arttı”

Ferien Touristik Almanya Genel Müdürü Heinz Bauermeister, Ürün Yönlendirme Müdürü Çağdaş Arda ve Ozan Somaklar ile yaptığımız görüşmede Ferien Touristik’i, OTI Group’un satın almasından sonra Almanya’da büyük atılımlar yaptıklarını, geçen yıl 25 bin olan yolcu sayılarına şimdiden ulaştıklarını ve hedeflerinin yıl sonu itibariyle 100 bin olduğunu dile getirdiler. Gelecek günlerde Coral Travel ismini de devreye alarak bu pazarda başarılı işlere imza atacaklarını söylediler.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha