Rota

Akyüz'den Bakan Ersoy'a: Bizi hayal kırıklığına uğrattınız

Akyüz'den Bakan Ersoy'a: Bizi hayal kırıklığına uğrattınız
12 Eylül 2020, 09:12
Old City Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz, Bakan Ersoy'un yaptığı, "Otelini açan pişman olmadı" açıklamasına tepki gösterdi.

Old City Otelciler Platformu Başkanı Tarkan Akyüz, Bakan Ersoy'un yaptığı, "Otelini açan pişman olmadı" açıklamasına tepki gösterdi. Akyüz, "Turizm Bakanımızın yatırımlarının çoğu Antalya'da olduğu için, Türk turizmi olarak Antalya'yla yatıp, Antalya'yla kalkıyoruz. Turizm Bakanı maalesef Türk turizmini bir tek Antalya'dan ibaret olarak görüyor" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'u uzun yıllardan beri tanıdığı vurgulayan Tarkan Akyüz, Ersoy'un turizmi A'dan Z'ye bilen biri olduğunu söyledi. Akyüz, "Sayın Turizm Bakanımızı 1988 yılından beri tanırım. ETS otobüslerini Murat Bey'le beraber sabah 4'lerde kaldırırlardı. İkiz kardeşler olarak, bildim bileli gerçekten çok çalışkandırlar. Bunu yanında çalışanlar da bizzat söyler.

Bakan Ersoy turizmin A'dan Z'ye herşeyini bilir

Antalya'daki Voyage ve Maxx Royal'leri muntazam olarak kullanırım. Ve otel işletmeciliği 10 üzerinden 10 alır. Kendisi 'Turizm'in A'dan Z'ye herşeyini en iyi bilen ve A'dan Z'ye hepsine yatırım yapan ve bundan ekmek yiyen biri" diye konuştu.

Bakan Ersoy'un iyi taraflarından bahsettiğini ama Bakan'ın eleştirilecek yönleri de olduğunu ifade eden Akyüz, "Bakanımızın hep iyi taraflarından bahsettim. Şimdi eleştiri tarafına geçelim.

Bakan Ersoy Türk Turizmini bir tek Antalya'dan ibaret olarak görüyor

Bakanımızın yatırımlarının çoğu Antalya'da olduğu için Antalya'yla yatıp, Antalya'yla kalkıyoruz

Sayın Ersoy Turizm Bakanı olunca, turizmi iyi bilen biri olduğu için kendisinden çok büyük beklentilerim vardı. Turizmi coşturacaktı. Dünya sıralamasında 2 veya 3'üncü sıralarda yer alma beklentisi içine girmişken, hiçbir beklentimizi maalesef karşılayamadı.

Turizm Bakanımızın yatırımlarının çoğu Antalya'da olduğu için, Türk turizmi olarak Antalya'yla yatıp, Antalya'yla kalkıyoruz. Turizm Bakanı maalesef Türk turizmini bir tek Antalya'dan ibaret olarak görüyor.

Türk turizmini bir tek Antalya'dan ibaret olarak görüyor... İstanbul'un adı yok

İstanbul'un adı yok. Veya diğer bölgelerimizin adı hiçbir zaman geçmiyor. İstanbulsuz Türkiye ve Türk turizmi düşünülemez. Bakanımız sehir içi turizmden hiçbir zaman bahsetmiyor.

Sayın Bakanım, maalesef bizi hayal kırıklığına uğrattınız ve hiçbir beklentimizi karşılayamadınız. ÜZGÜNÜM" dedi.

Yorumlar
Gündüz Nalbantoğlu
14 Eylül 2020, Pazartesi 01:00
Sayın bakanımızın deniz turizmini pek bildiğini zannetmiyorum.(muhtemelen kruvaziyer i biliyordur ama ben yatcılık, günü birlik tekne gezisi, su altı ve su üstü sporları turizminden bahsediyorum.) Zira sahillerimizin, koylarımızın betonlaşmasını önleyici hiç bir yardım ve çabada yok. Hatta tam tersi diyebilirim. Mavi yolculuk doğayı en az tahrip eden; sürdürülebilir bir turizm koludur.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha