AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleymanoğlu: Fırsatçılığın yüz bulduğu bir dönemdeyiz

AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleymanoğlu: Fırsatçılığın yüz bulduğu bir dönemdeyiz
25 Kasım 2016, 11:08
6. Uluslararası Resort Kongresi'nin açılış konuşmasını yapan AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleymanoğlu, "Fırsatçılığın yüz bulduğu bir dönemdeyiz" dedi.

Yaşanan ekonomik olumsuzluklardan ders çıkardıklarını anlatan Yusuf Hacısüleymanoğlu, 2016'da 5 konuda ders aldıklarını söyleyerek şöyle devam etti.

"1- Fiyat her şey değildir. Bu doğru olsaydı bu kadar kişi Türkiye'ye gelmemezlik etmezdi. Fiyat hizmet dengesi çok önemli fakat acaba gelenler sadece fiyat için mi geliyor? Bu soru bundan sonrası için çok yönlü olarak irdelenmeli ve sektör içinde tartışılmaya açılması gerektiğini düşünüyorum.

2- Turizmin 50'den fazla sektörü etkilediği kitabi bir söylem olmaktan çıkarak yaşanan reel bir gerçeğe dönüştüğünü gördük.

3- Turizmin bir devlet politikası olarak ele alınması gerektiğini öğrendik. Bu konuda yasal düzenlemelerin hızla ele alınarak gerçekleşmesi gerektiğini öğrendik.

4- Dünya turizminde politik söylemlerin de etkili olabileceğini gördük. Bundan sonra turistin tercihinde ülkelerin politik imajları da önemli rol oynayacağını göz önünde bulundurmamız gerektiğini gördük.

5- Türk turizminde yeni bir senaryo gerektiğini gördük. Bireysel değil toplumsal çıkarların nasıl korumanın yollarını bulmamız gerektiğini öğrendik."

Turizmde güvenliğin artık daha fazla öne çıktığına işaret eden Yusuf Hacısüleymanoğlu, "Sektörümüzün gelecekte de en büyük konularından birinin de güvenlik olmaya devam edeceğini göreceğiz" dedi.

İnsanların sosyal olarak kendilerine benzeyen destinasyonlarda daha güvenli hissettiğini söyleyen Yusuf Hacısüleymanoğlu, Avrupalı turistlerin demokrasi ve insan haklarının olduğu destinasyonları güvenli bulduğuna dikkat çekti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha