AKTOB Başkanı Yağcı: Kartların yeniden dağıtıldığı dönemde rolümüz oyun kurucu olmak!

AKTOB Başkanı Yağcı: Kartların yeniden dağıtıldığı dönemde rolümüz oyun kurucu olmak!
25 Kasım 2021, 09:48
Dünya, Türkiye ve Antalya turizmine yön veren sektör temsilcilerinin bir araya geldiği en büyük buluşmalarından birisi olan 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi bugün Antalya'da başladı. AKTOB Başkanı Erkan Yağcı kongrenin açılış konuşmasını yaptı.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından Denizbank Ana sponsorluğunda organize edilen 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi başladı. Antalya'da Nirvana Cosmopolitan Lara'da düzenlenen kongrenin ana teması her yıl olduğu gibi “Geleceğin Turizmi, Turizmin Geleceği” oldu.

Turizmin toparlanabilmesi için destekler devam etmeli

Kongrenin açılış konuşmasını yapan AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, pandemiden sonra yeni bir dünya düzeninin başlayacağını ifade etti. Şubat ayından bu yana önemli çalışmalar yaptıklarını anlatan Yağcı şöyle konuştu: " Antalya'da bu aylarda 9 milyonu konuşuyorsak bunun altında bu inanç ve dayanışma vardır. Bu krizden bir sonuç çıkarmamız lazım. Riski yönetmemiz gerekir. Sıfır riskli bir sektör olamayız. Krizlere hazır olmalıyız. Krizden en çok etkilenen turizmin kapsayıcı bir şekilde toparlanabilmesi için desteklerin devamı gerekmektedir. İşbirliği ve koordinasyon kriz yönetiminin vazgeçilmez parçasıdır. Bu dönemde birlikte çalışmadığımız içinde bulunmadığımız platform kalmamıştır. Turizmin yeniden kurgulandığı dönemde yönetişim, finansman ve sistemler ve araçlar olarak üç unsura ihtiyacımız var. Sistemler ve araçların en güzel örneği Turizm Geliştirme Ajansı'dır."

Kartların yeniden dağıtıldığı bir dönemde rolümüz oyunun kurucusu olmak

Turizmin 50'den fazla sektörden mal ve hizmet aldığını belirten Yağcı sürdürülebilirliğin tedarikçi sektörlerle birlikte başarılması gerektiğini söyledi. Yağcı, " Sürdürülebilir ve yapılabilir turizme geçiş maliyetli olacaktır. Ama bu maliyet parasal değildir. Kartların yeniden dağıtıldığı bir dönemde rolümüz oyunun kurucusu olmaktır. Zor dönemleri geride bıraktık. Şimdi geleceğini şekillendirilmesinde aktif rol alacağız." diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha