AKTOB Başkanı Yağcı'dan iç pazar çağrısı!

AKTOB Başkanı Yağcı'dan iç pazar çağrısı!
09 Haziran 2020, 09:17
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, yazılı açıklama yaptı.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, turizmde iç pazarın önemine değinerek, sektörün özellikle bu alanda tanıtım, pazarlama çalışmalarına ağırlık vermesi çağrısında bulundu.

Yağcı, yaptığı yazılı açıklamada, dünya tarihi bir süreçten geçerken, turizm sektörünün de mevcut koşullar içerisinde yeni yapılanmalarla kapılarını misafirlerine açmaya hazırlandığını belirtti.

2020'ye de büyük beklentilerle başladıklarını ancak bugüne kadar eşi benzeri olmayan küresel salgının başta turizm sektörü olmak üzere tüm dünyayı ekonomik ve sosyal anlamda etkisi altına aldığını aktaran Yağcı, yeni uygulamalar kapsamında misafirleri "sağlıklı turizm" konsepti ile ağırlamaya başlayacaklarını bildirdi.

İç pazarı hareketlendirecek tanıtım, pazarlama çalışmalarına ağırlık verilmeli

Turizmde yerli misafirlerin önemine değinen Yağcı, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Türk misafirlerimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da çok önem verdiğimiz konuklarımız olacak. İç pazara çalışan acente ve tur operatörleri ile yaptığımız bilgi alışverişinde hepimizin vardığı ana fikir, 'iç pazarı gelişmemiş bir ülkenin turizmi sürdürülebilir kılması mümkün olmamaktadır.' Bu önemli konuyu, dünyadan ve Türkiye'den alınan verilerle yeniden gündeme getirerek, mevcut konjonktür içerisinde tüm sektörümüzün özellikle iç pazarı hareketlendirecek tanıtım, pazarlama çalışmalarına ışık tutacağına inanıyoruz."

Yorumlar
ozcan
23 Temmuz 2020, Perşembe 05:14
iyi gunler oncelikle yurtdisinda yasan biz gurbetcileri dusundunuz degil sadece ordaki oteller acik kalsin sizin icin onemli olan bu ama gel gör ki yurtdisindaki fiyatlara otel girmek yanindan bile gecilmez bu sekilde burdaki 3.5 milyon insan tatil yapsa turkiye nefes alir ama malesef isletmeciler fiyatlari öyle kazik yapmislarki bu sekilde vatandas nasil tatil yapsin bence bu surec böyle devam etsin antalyyadaki oteller de batsin iflas etsin cunku bu zihniyet degismez. zorda kalinca almanyadi turk vatandas yardima kossun yok öyle o devir bitti,
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha