AKP’li Metin Külünk, Pervin Ersoy'u hedef aldı

AKP’li Metin Külünk, Pervin Ersoy'u hedef aldı
30 Mayıs 2023, 08:59
AKP’li Metin Külünk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’u, Cannes Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu seçilen Merve Dizdar’ı tebrik ettiği için hedef gösterdi.

Merve Dizdar ödül konuşması medeniyle AKP’lilerin hedefinde. Pervin Ersoy’sa Instagram’daki stroy’sinde Dizdar’ı şöyle tebrik etti: “Büyük alkışlar sana sevgili Merve Dizdar. Cannes Film Festivali’nin en iyi kadın oyuncusu işte budur.”

Külünk: CHP'li bir vekilin eşi gibi!

Ersoy’un bu sözleri AKP’li eski vekil Külünk’ü rahatsız etti. Pervin Ersoy için “CHP’li bir vekilin eşi gibi” diyen Külünk Twitter’dan şunları yazdı: “Galiba CHP’li bir vekilin eşi gibi. Ülkemizi bütün dünya önünde aşağılayan birine sosyal medyadan destek vermesi kabul edilemez.”

Dizdar’ın konuşması!

76’ncı Cannes Film Festivali‘nde Altın Palmiye’yi Justine Triet’in yönettiği ‘Anatomie d’une chute’ alırken en iyi kadın oyuncu ödülünü Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği ‘Kuru Otlar Üstüne’deki rolüyle Merve Dizdar kazanmıştı.

Dizdar, ödül konuşmasında, canlandırdığı ‘Nuray‘ karakterini ‘inandığı şeyler ve varoluşu için mücadele veren ve bu uğurda bedeller ödemek zorunda bırakılmış bir kadın’ olarak tanımlayarak sözlerini şöyle sürdürmüştü: “Onu tanımak ve anlamak için uzun uzun çalışmak isterdim ama ne yazık ki yaşadığım coğrafyada bir kadın olmak Nuray’ın ve Nuraylar’ın duygusunu doğduğum günden beri ezbere bilmeyi gerektiriyor. Nuray ve onun gibi kadınların mücadelesine güç verebilmek için, kendine layık görülenlere boyun eğmeyip eyleme geçen, bu uğurda her şeyi göze alan ve ne olursa olsun umut etmekten vazgeçmeyen tüm kız kardeşlerime ve Türkiye’de hak ettiği güzel günleri yaşamayı bekleyen tüm mücadeleci ruhlara armağan ediyorum.” Dizdar, bu sözleri nedeniyle AKP’liler tarafından hedef gösterilmişti.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha