Akdeniz ve Ege'ye bugün yurt dışından kaç turist gelecek!

Akdeniz ve Ege'ye bugün yurt dışından kaç turist gelecek!
12 Ağustos 2020, 11:17
Antalya Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı Recep Yavuz bugün (12 Ağustos Çarşamba) Antalya, Dalaman, Bodrum ve İzmir gibi sahil bölgelerine uçaklarla gelecek turist sayısıyla ilgili bilgiler paylaştı.

Antalya Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı Recep Yavuz kişisel blogunda bugün ( 12 Ağustos Çarşamba) günü Antalya, Dalaman, Bodrum ve İzmir gibi sahil bölgelerine uçaklarla gelecek turist sayısıyla ilgili bilgiler paylaştı.

Bugün Ege ve Akdeniz'e 213 yurt dışı uçuşuyla 50 bin misafir geliyor

Almanya’nın sahil bölgelerine seyahat uyarısını kaldırması ve Rusya uçuşlarının başlaması ile Ege ve Akdeniz sahillerinin Pazartesi gününden itibaren hareketlendiğini belirten Yavuz, " Bugün itibarı ile Antalya’ya yurt dışından 139 uçuş ile 33.000 misafir bekleniyor. Dalaman’a yurt dışından 29 uçuş gerçekleşiyor ve 6000 misafir getiriyor. İzmir Adnan Menderes Havalimanına 24 uçuş ile 4500 misafir geliyor. Bodrum havalimanına 21 uçuş ile 4800 misafir geliyor. Böylelikle bugün Ege ve Akdeniz sahillerine 213 yurt dışı uçuşu ile yaklaşık 50.000 misafir geliyor. Bu misafirlerin önemli bir kısmının turistler olduğunu ve bir kısmının da yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları olduğunu tahminen söyleyebiliriz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha