Akdeniz’de rekabet kızıştı… İtalya B Planı’nı devreye aldı

Akdeniz’de rekabet kızıştı… İtalya B Planı’nı devreye aldı
08 Mart 2018, 17:00
ITB 2018 Fuarı’nda Akdeniz destinasyonları yoğun rağbet görüyor. Almanya pazarında Türkiye, Mısır, Tunus ve Fas yeniden güçlü bir yükselişe geçti. İtalyan turizmciler, Almanya pazarında ve Akdeniz destinasyonlarına yönelik talepten daha fazla pay almak için yeni bir çalışma başlattı.

İtalya’nın bu yılki ITB Fuarı’ndaki mesajı: “Buon appetito!” İtalya Ulusal Turizm Kurulu (ENIT) 2018 yılını “İtalyan Yemekleri Yılı” olarak ilan etti.

İtalyan turizm yetkilileri ve yöneticileri İtalyan mutfağını daha fazla ön plana çıkararak; Akdeniz Çanağı’nda daha fazla ön plana çıkmayı amaçlıyor.

Gastronomi kozunu devreye sokuyor

İtalyan tur operatörleri şarap tadım turlarını, gastronomi turlarını ve İtalyan mutfağı eğitimlerini içeren tur programları da sunmaya başladı. 2017 yılının Kasım ayında, Bologna kentinde içerisinde 45 farklı restoranı barındıran FICO World Eataly, tema parkı da açıldı.

2013 yılından beri İtalya turizmi hem Almanya pazarında hem de uluslararası arenada yükselen bir grafik çizdi. Güney Akdeniz destinasyonu, 2017 yılında uluslararası arenadan % 5.2’lik artışla 59.7 milyon turisti ağırladı. İtalya, geçtiğimiz yıl % 2.6’lık artışla 12 milyon Alman turisti ağırladı.

2018 yılı hedefi: % 5 artış

Turizm alanında İtalya’nın tanıtımlarını yürüten Assoturismo Başkanı Vittorio Messina, 2018 yılında ziyaretçi rakamlarında % 5 oranında artış hedeflediklerini belirtti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha