Akçakaya: Palandöken'in bugünlere gelmesinde Dedeman'ın büyük emeği var

Akçakaya: Palandöken'in bugünlere gelmesinde Dedeman'ın büyük emeği var
22 Aralık 2018, 10:55
Palandöken'de kış turizminin gelişmesinde Dedeman Grubu'nun büyük emekleri olduğunu söyleyen Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, bölgeye desteklerinin ve yatırımlarının devam edeceğini söyledi.

Erzurum Palandöken'in bugünlere gelmesinde Dedeman Grubu'nun büyük emeği olduğunu söyleyen Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, "Bugün Panandöken bir kayak merkezi olarak biliniyorsa burada en büyük emek bizimdir" dedi.

Dedeman Grubu'nun bölgede altyapının olmadığı yıllarda zamanın Erzurum Valisi Mehmet Ağar'ın teşvikleriyle Palandöken'de otel yaptığını hatırlatan Emrullah Akçakaya, "Erzurum'un bizim için önemli bir anlamı var. Dağdaki ilk markalı oteli, Dağdaki teleferikler ve pistler yokken yaptık. Ardından teleferik ve liftleri de Dedeman Grubu yaptı" dedi.

Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya (sağda) ve Dedeman Palandöken Genel Müdürü Serkan Ersoy

"İki otelimizde kapsamlı renovasyon gerçekleştireceğiz"

Bölgede Dedeman Palandöken ve Dedeman Ski Lodge olmak üzere iki otelleri olduğunu hatırlatan Emrullah Akçakaya, grup olarak bölgeyi sahiplenmeye ve mevcut varlıklarını geliştirmeye devam edeceklerini söyledi. Palandöken'deki otellerinin tahsis sürelerini uzutmak için başvuruda bulunduklarını açıklayan Emrullah Akçakaya, "Süreç tamamlandığında her iki otelimizde de kapsamlı renovasyonlar yapacağız. Binalarımızı tamamen yenileyeceğiz" dedi.

Dedeman Palandöken'de 187 oda, Dedeman Ski Lodge'de ise 66 otalarının bulunduğunu söyleyen Emrullah Akçakaya, toplam yatak kapasitelerinin 675 olduğunu sözlerine ekledi.

10 yılda 50 otel hedefi

Mevcut 17 otelleri olduğunu anlatan Emrullah Akçakaya, hedeflerinin 10 yıl içinde 50 otel sayısına ulaşmak olduğunu söyleyerek, ağırlıklı olarak Park Dedeman ve Smart by Dedeman markalarıyla büyümek istediklerini sözlerine ekledi.

Dubai'de yeni otel

Yurtdışında Erbil ve Kazakistan'daki otelleriyle faaliyetlerine devam ettiklerini belirten Emrullah Akçakaya, yakın bir dönemde Dubai'de yeni bir yatırımın müjdesini verebileceklerini söyledi. Yatırımcı ile görüşmelerde önemli yol aldıklarını söyleyen Emrullah Akçakaya, kesinleştiğinde Dubai'nin Sharjah bölgesinde bir Dedeman'ın açılışını duyuracaklarını söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha