Akana Cennet Koyu Hotel, Bodrum’da hizmete girdi

Akana Cennet Koyu Hotel, Bodrum’da hizmete girdi
09 Ağustos 2021, 14:18
Akana Cennet Koyu, Bodrum’un en özel koylarından biri olan Cennet Koyu’nda Çağdaş Holding yatırımcılığında kapılarını açtı.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Bodrum, çok özel bir projeye daha ev sahipliği yapıyor… Doğası ve deniziyle, Bodrum’un en özel koylarından biri olan Cennet Koyu’nde kapılarını açan Akana Cennet Koyu, hem dinlenmek hem de yazın tadını en özel şekilde çıkarmak isteyenler için tasarlandı. Bodrum'un en önemli yatırımcılarından Çağdaş Holding tarafından hayata geçirilen otelin mimari projesi CDW (Contemporary Design Works) tarafından tasarlanırken, 7000 metrekarelik bir alanda konumlandırılan otelde 23 oda ve 2 suit bulunuyor.

Bodrum’un cenneti andıran yüzünü gösteren; yeşili ve maviyi tüm sakinliği ve berraklığıyla hissettiren bir adres olan Akana Cennet Koyu, misafirlerin hayatın tüm renklerini seyrederken, kendilerini dinleyebilmek ve duyabilmek; daha dingin bir an yakalayabilmek ve yenilenmek için aradıkları her şeyi bulacakları bir ‘içe dönme oteli’ olarak tasarlandı.

Panoramik gökyüzü manzarasıyla bölgenin güzellikleri içine gizlenmiş, sadece uyku ve dinlenme amaçlı, çok geniş olmayan minimal odalarıyla misafirlerini tamamen doğanın şifasıyla baş başa bırakan Akana, karmaşadan uzak, birinci sınıf hizmetlerle unutulmayacak anılara ev sahipliği yapmayı hedefliyor.

İsmi Türk mitolojisinden geliyor

Akana ismi Türk mitolojisinden geliyor. Altay Yaratılış Destanı’nda, su dışında henüz hiçbir şey yaratılmamışken, sonsuz sulardan çıkarak yaşam döngüsüne ilham veren dişi ruh Ak Ana, bilgeliği ile kalpten inanarak istemenin gücünü sembolize ediyor.... Akana ismi de buradan ilham alınarak; Bodrum’un olağanüstü doğası ve mitolojinin masalsı atmosferinden esinlenerek oluşturulmuş.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha