AK Partili belediye başkanından Bakan Ersoy’a sert tepki: Biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun!

AK Partili belediye başkanından Bakan Ersoy’a sert tepki: Biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun!
06 Mayıs 2020, 01:49
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Serik Belediyesi’nin Belek ve Kadriye’deki günübirlik alan işletmecisinden 500.000 TL rüşvet aldığını iddia etmesi üzerine, AK Partili Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, “Devletin bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun” diyerek telekonferansı terk etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun düzenlediği telekonferansa, AK Partili Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’ın tepkisi damga vurdu. Bakan Ersoy’un Serik Belediyesi’nin günübirlik alan işletmecisinden 500.000 TL rüşvet aldığını ileri sürmesi üzerine Belediye Başkanı Enver Aputkan, “Devletin bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun” diyerek telekonferansı terk etti.

Belediye Başkanı olayı sosyal medyada anlattı

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda olayı şu şekilde anlattı: “Bugün saat 14:00’da Antalya'mız ve ilçelerinde yapılacak yatırımlar ile ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı M. Nuri Ersoy, Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu, Ak Parti ve MHP milletvekillerimiz, Ak Parti ve MHP belediye başkanlarımız, Ak Parti ve MHP il/ilçe başkanlarımız ve kurum müdürlerimizin katılımıyla telekonferans toplantısı yapılmıştır.

Toplantı sırasında Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Sayın Abdurrahman Başkan ve Ak Parti Milletvekili Sayın Kemal Çelik tarafından gündeme getirilen, benim de söz alarak açıklamalarda bulunduğum günübirlik alanlarla ilgili, Turizm Bakanı konuşmasının bir yerinde; Serik Belediyesi tarafından günübirlik alanda bulunan işletme sahibinden 500.00 Lira para alındığını belirtmesi üzerine, ben söz alarak 13 aylık belediye başkanıyım diye söze başlayınca, Dışişleri Bakanı ‘Başkan olay sizinle ilgili değil, daha önceki döneme ait bir olaydır’ dedi. Turizm Bakanı da aynı şekilde daha önceki döneme ait dedi. Ben de Turizm Bakanına ‘Devletin bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun’ dedim ve toplantıdan ayrıldım.

İçişleri Bakanı Soylu’dan soruşturma talebinde bulunacak

İddiayla ilgili olarak Bakan Ersoy ve Çavuşoğlu’dan açıklama beklediğini sözlerine ekleyen Başkan Enver Aputkan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan da soruşturma açması için talepte bulunacağını sözlerine ekledi.

Ersoy’u Cumhurbaşkanı’na şikayet etmişlerdi

Tartışmanın altında yatan asıl sebep, yapılan imar değişikliği ile Belek ve Kadriye halk plajlarının, otellere tahsis edilmek üzere küçültülmesi. Serik Belediyesi’nin yasal girişimleri geçtiğimiz günlerde mahkeme tarafından reddedilmişti.

İmar değişikliğine tepki duyan Serik halkı ise yaptığı protestoda Bakan Ersoy’u Cumhurbaşkanı’na şikayet etmişti.

Belediye Başkanı Enver Aputkan'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama:

Yorumlar
Ali Ak
06 Mayıs 2020, Çarşamba 11:58
Helal olsun Enver Baskan'a.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha