AK Parti döneminde kültür ve sanat alanında 'muazzam seviyede' mesafe katedildi...

AK Parti döneminde kültür ve sanat alanında 'muazzam seviyede' mesafe katedildi...
11 Ağustos 2021, 08:44
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK Parti döneminde kültür ve sanat alanında katedilen mesafenin 'muazzam seviyede' olduğunu ve ülkede kültür merkezi projelerinin birer birer hayata geçirildiğini söyledi.

Balıkesir'de incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Altıeylül Belediyesi tarafından yaptırılan Hasan Can Kültür Merkezi'nin açılış törenine katıldı.

Ersoy, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kültür ve sanat hayatını zenginleştirmenin, çeşitlendirmenin, sergilerden festivallere, konserlerden temsillere etkinliklerin ve bunların ulaştığı insan sayısının artmasını sağlamanın Bakanlığın öncelikli görevleri arasında olduğunu söyledi. Bu hedefe ulaşmak için kültür ve sanatı belli dönemlerin ve belli mekanların sınırlarından kurtarmak gerektiğini ifade eden Ersoy, konuşmasına şöyle devam etti: "2002 yılından bugüne kadar kültür sanatta katedilen mesafe muazzam bir seviyededir. Bizler de bu hizmet yarışını 2018'de devraldığımızda üstüne neler katabileceğimizi planlayarak, hız kesmeden yola devam ettik. İzmir'den Tekirdağ’a, Sivas'tan Van’a, Mersin’den Burdur ve Çanakkale’ye kadar kültür merkezi projelerimizi birer birer hayata geçirdik. Ankara'da eşsiz bir sanat yapıtı olan yeni Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binamızı açtık. İstanbul'da ise Atatürk Kültür Merkezi'nin (AKM) inşası, sanatın ve Beyoğlu Kültür Yolu Projesi’nin görkemine yakışır şekilde hızla sona geliyor. 2018 yılından bu yana yapılan çalışmalarla hizmete açılan ve açılma aşamasına getirilen 9 kültür merkeziyle birlikte, 2021 yılı sonunda bakanlığımızca ülkemize kazandırılan kültür merkezi sayısı 122’ye çıkarılmış olacaktır. İnşallah 2022'de de yolumuza Balıkesir Bandırma, Ordu Ünye ve Giresun kültür merkezleri ile devam edeceğiz."

Yorumlar
Hasan yildirim
12 Ağustos 2021, Perşembe 03:16
Hastaneler yaptınız içi boş adalet sarayları yaptınız adalet yok kültür merkezlerinin olacağı belli zaten kültürümüzü yok ettiniz ..
cenk gagavuz
12 Ağustos 2021, Perşembe 11:07
ahahaha komik adam
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha