Airbnb yasası 1 yıl erteleniyor... İşte sebebi!

Airbnb yasası 1 yıl erteleniyor... İşte sebebi!
25 Ocak 2024, 10:05
Konutların turizm amaçlı kiralanmasına ilişkin kanun maddesinin uygulanması 1 yıl erteleniyor.

Konutların turizm amaçlı kiralanmasına ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

AKP milletvekili açıkladı: Uygulamada sorunlar var

Kamuoyunda Airbnb yasası olarak bilinen kanunun yasalaşması ile birlikte bazı sorunlar da ortaya çıkmış, turizm belgesi alacak işletme sahipleri imar mevzutına takılmıştı. AK Parti Muğla Milletvekili Yakup Otgöz, yasanın uygulanmasının 1 yıl ertelendiğini açıkladı. Yaşanan sorunların giderilmesi ve gerekli alt yapıların oluşturulması için böyle bir karar alındığını anlatan Otgöz, erteleme ile ilgili düzenlemenin önümüzde günlerde TBMM'de görüşülüp yasalacağını bildirdi.

Yorumlar
HAKAN VARLI
04 Şubat 2024, Pazar 09:29
BU KANUN KÜLLİYEN YANLIŞ DÜŞÜNEBİLİYORMUSUNUZ 60-70 YAŞINDA BİR KADININ BİR ADET EVİ VAR VE YAZIN 3 AY KAZANDIĞI PARAYI GELİRİNE KATARAK KIŞ AYLARINDA KENDİNE DESTEK YAPIYOR., ŞİMDİ BU KADIN O SİSTEME NASIL GİRECEK BELGEYİ NASIL ALACAK. VERGİ KAÇAĞI VE GÜNLÜK KİRALAMA SUİSTİMALİ İÇİN İSE ., DEVLETİN BELEDİYESİ VAR VERGİ MEMURU VAR POLİSİ VAR KAYMAKAMI VAR SONUÇ OLARAK BURASI HUKUK DEVLETİ KİM KİMİ RAHATSIZ EDERSE ZATEN CEZASINI ÖDER ., BÖYLE SOPA GÖSTEREREK BU İŞLER OLMAZ AIR BNB YASASI ÇIKARSA KİRALIK EV ÇOĞALIR SAFSATASINA KİMDE İNANMASIN MİLLET EVİNİ SATAR DA 10 YIL BOYUNCA HERHANGİ BİRİNİN EMRİNE VERİP ÇIRAK ÇIKMAZ .. KİMSENİN AMACI SERTİFİKA ALIP TURİZM Cİ OLMAK DEĞİL SAÇMA SAPAN İŞLER BUNLAR .. KİM NEYE GÖRE NE İÇİN YAPTI TAMAMEN TALİHSİZLİK. HERKES İSTEDİĞİNE İSTEDİĞİ KADAR EVİNİ KİRALAR .,HİÇ KİMSEDE O PARALARI CEZA OLARAK ÖDEMEZ ., MİLLET O CEZALARI ÖMRÜNDE GÖRMEMİŞ SAÇMALAMAYIN ALLAH AŞKINA BENCE BU KANUN ERTELENİR SONRADA İPTAL OLUR ..
yavuz basmaci
25 Ocak 2024, Perşembe 03:56
Turizm Isletmesi Belgesi basvurularinda Tapuda kat mulkiyeti sartini kaldirmadi. Belediyeden otel pansiyon ruhsati alan isletmelerden. kat mulkiyeti bulunmayan tapu kaydi istemektedir. Bu isletme binalarinin tapulari gercek bir kisiye aittir. bazi isletmeler kira odemekte.kiralar uzun sureli ve odemeleri pesin yapilmistir. magduriyetlerin onlenmesi icin ruhsatu bulunan isletmelerden kat mulkiyeti tapularinin Bakanlikca gecerli olmasini kolaylik saglanmasi gerekmektedir.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha