Air One Tour'un sahibi uçak kazasında hayatını kaybetti

Air One Tour'un sahibi uçak kazasında hayatını kaybetti
11 Haziran 2019, 13:14
Antalya’da Manavgat’ta Air One Tour'un sahiplerinden pilot Levent Arslan'ın kullandığı uçak düştü.

Antalya’da Manavgat’ta dün meydana gelen uçak kazasında pilot Levent Arslan ile üniversite öğrencisi Ataberk Gökmen hayatını kaybetti. TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Levent Arslan için sosyal medya hesaplarından başsağlığı dileğinde bulundu. Bağlıkaya, " Değerli meslektaşım, Birliğimiz üyesi Air One Tour Turizm’in sahiplerinden Levent Arslan’ın dün Antalya Manavgat’ta meydana gelen elim kaza neticesinde vefat ettiğini üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, başta ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm turizm camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum." ifadelerini kullandı.

Eğitim veriyordu

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada, "Manavgat ilçesi Ulualan mevkii, stadyum yakınında Side Sivil Havacılık firmasına ait Cessna 172 P Tipi, TC-DBO adlı eğitim uçağı düşmüştür. Olay yerine acilen ilk yardım ve jandarma ekipleri gönderilmiştir. Meydana gelen kaza neticesinde; eğitim uçağı pilotu Levent Arslan kaza mahalinde vefat etmiş, uçakta yolcu olarak bulunan Doç. Dr. öğretim üyesi Devrim Gün İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu Bölüm Başkanı) ve Ataberk Gökmen (İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencisi) isimli şahıslar yaralanmıştır. Yaralılar ileri tetkik ve tedavi için hastaneye kaldırılmıştır. Hastanede yapılan müdahalelere rağmen Ataberk Gökmen hayatını kaybetmiş, Devrim Gök'ün tedavisi devam etmektedir” dendi.

Hava kuvvetlerinden ayrılıp turizm sektörüne girmişti

53 yaşındaki Arslan, 1987’de Hava Harp Okulu’nu bitirdikten sonra pilotaj eğitimini tamamlamıştı. Bir dönem Hava Kuvvetleri’nde pilot olarak görev yapan Arslan, daha sonra ayrılarak turizm sektörüne girmişti. İki yıl önce TC-DBO tescilli tek motorlu Cessna 172’yi alan Arslan’ın bölgede bir uçuş okulu kurmak istediği öğrenildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha