Air Berlin için kimler ihaleye girecek? Ne kadar teklif verecekler?

Air Berlin için kimler ihaleye girecek? Ne kadar teklif verecekler?
14 Eylül 2017, 16:01
Air Berlin’in satışına ilişkin son teklifler yarın (15 Eylül) alınacak. Bugüne kadar hangi firma ve isimler ihaleye gireceklerini açıkladı? Kim ne kadar teklif sunacak?

Niki Lauda ve Thomas Cook’un havayolu firması Condor, iflas eden Air Berlin için ortak teklif sunmayı planlıyor. Air Berlin’in satış sürecinde ismi geçen Lufthansa, Hans Rudolf Wöhrl ve diğer olası alıcılara karşı Niki Lauda ve Thomas Cook’un havayolu firması Condor güçlerini birleştirerek ihale sürecinde daha güçlü bir konuma ulaşmayı planlıyor.

Air Berlin’in satışına ilişkin son teklifler yarın (15 Eylül) alınacak. Bugüne kadar medyada yer alan haberlere göre 100 milyon Euro’dan 500 milyon Euro’ya kadar fiyat teklifleri verildi.

İlk olarak Alman havayolu şirketi, Air Berlin’in filosunda yer alan 70 – 90 uçak için 150 milyon Euro’luk teklif sunacağını açıklamıştı.

Eski havayolu firmaları LTU ve DBA’nın sahibi Hans Rudolf Wöhrl, hafta başında Air Berlin’in tüm filosu için 500 milyon Euro’luk teklif vereceğini açıklamıştı. Alman girişimci Wöhrl, ihaleye birlikte girmek için Lufthansa, Condor, Germania gibi havayolu firmalarının yanı sıra Niki Lauda’ya da teklif sunduğunu fakat şimdi tek başına ihaleye girmeye hazır olduğunu söyledi.

Son olarak dün (13 Eylül) Air Berlin’in tatil havayolu markası Niki Airlines’in eski sahibi Niki Lauda, Thomas Cook’un havayolu firması Condor ile ihaleye birlikte gireceklerini açıklamıştı.

Daha önce AirBerlin’in satışıyla ilgilendiklerini açıklayan İngiliz low cost havayolu firması Easyjet’ten ise ihaleye girip girmeyeceği yönünde bir açıklama gelmedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha