Aileleri tatile teşvik için kesenin ağzını açtılar!

Aileleri tatile teşvik için kesenin ağzını açtılar!
07 Mayıs 2020, 10:05
İtalya'nın ardından Yunanistan iç turizme destek kapsamında ailelere kredi desteği verileceğini açıkladı.

Koronavirüs nedeniyle bu yıl yurtdışından turist almayacağını açıklayan İtalya iç turizmi canlandırıp destekleme kararı çerçevesinde her aileye 500 Euro tatil kredisi vermeyi planlıyor. İtalya Kültür ve Turizm Bakanı Dario Franceschini, koronavirüs krizinden ağır etkilenen turizm sektörünü ve aileleri desteklemek için bu yaz yurttaşlara tatil ikramiyesi ödemeyi planladıklarını açıkladı. Franceschini, "Bu destek belirli bir gelir seviyesinin altındaki çocuklu ailelere verilecek. Aile başına 500 Avro mu, yoksa kişi başına daha düşük bir miktar mı olacağını söylemek için henüz erken" dedi.

200-400 euro kredi desteği

Konu, İtalya'dan sonra Yunanistan'ın gündeminde. Yunanistan'da iç turizme destek kapsamında ailelere 200 ile 400 Euro arasında kredi verilmesi isteniyor. Konuyla ilgili çalışma yapıldığı, çalışmada aileler Yunanistan'ın herhangi bir yerinde tatile gitmek istemeleri halinde devlet subvansiyonlu kredi kullandırılmasının özendirilmesi istenecek.

Yapılan açıklamada bu yönde yapılacak düzenlemenin devlete bir yük getireceği, buna karşılık sektöre nefes aldırırken tesislerin vereceği hizmet ile başta KDV olmak üzere kamunun vergi geliri elde edeceği belirtiliyor.

Yorumlar
Zafer KUT
07 Mayıs 2020, Perşembe 12:28
Italya ve yunanistan otoyollardan çıkmamak kaydıyla transit geçişe izin verir mi acaba araçlarımızla ülkemize gelebiliriz böylece
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha