Ahmet Serdar Körükçü: Kapadokya’ya Marriott açıyoruz, Pamukkale ve Bodrum'a da otel planlıyoruz

Ahmet Serdar Körükçü: Kapadokya’ya Marriott açıyoruz, Pamukkale ve Bodrum'a da otel planlıyoruz
05 Haziran 2023, 09:20
Dorak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Serdar Körükçü yeni yatırım planlarıyla ilgili bilgiler verdi.

2022 yılını 4.2 milyon rekor ziyaretçi ile kapatan Kapadokya, son dönemde artan popüleritesiyle dünyanın sayılı turizm destinasyonları arasına girdi. Bölgenin önemli yatırımcılarından Dorak Holding’in Patronu Ahmet Serdar Körükçü Hürriyet'ten Şenay Büyükköşkdere'ye yeni yatırım planlarıyla ilgili bilgiler verdi.

10 otelimiz var

Körükçü'nün verdiği bilgiye göre Dorak Holding bünyesinde ikisi İstanbul’da, biri Kuşadası’nda, diğerleri de Kapadokya’da olmak üzere 10 otel faaliyet gösteriyor.

2024'te Kapadokya'ya Marriott açıyoruz, Pamukkale'deki otelimizi 2025'te açarız

Körükçü yeni otel yatırımlarıyla ilgili şu bilgileri verdi: "Önümüzdeki yıl Kapadokya’ya bir Marriott açıyoruz. Şu an bir kayadan oyma otelimizin çalışmaları sürüyor. Eylül, Ekim gibi onun da açılışını yapmayı planlıyoruz. Pamukkale’de devam eden bir otel yatırımımız daha var. Onu da 2025’te açarız diye düşünüyorum. Bodrum’da da 300 odalı bir otel planlamamız var. Bir de Dubai’de gördüğüm Skydinner konseptini Türkiye’ye getiriyoruz. Bu yıl sonuna kadar toplam 70 milyon dolarlık yatırım yapacağız."

35 bin TL kazanan garsonu tutamıyoruz

Şu anda turizm ve yeme içme sektörlerinde en büyük sorunun yetişmiş eleman eksikliği olduğunu belirten Körükçü şu bilgileri veriyor: "Bugün bir aşçı bulamıyorsun, bir garson bulunmuyor. Bunları geçin, bir bulaşıkçı bile bulmak artık çok zor. 15 bin liraya bulaşıkçı bulamıyoruz. Suriyelileri, Afganları eleştiriyoruz ama onlar da olmasa bu tarz işleri yapacak adam yok. Bakın bugün bir garson aylık 15 bin TL alıyor. Bahşişlerle kazancı 35 bin lirayı buluyor. Ama biz bu insanları tutamıyoruz. Diğer taraftan operasyonel işlerde de kalifiye eleman sorunu var. Orada da 30, 40, 50 bin liraya adam bulamıyorum. Ben bu işi 50 bin liraya yapmam deyip giden o kadar çok insan var ki…"

Yorumlar
R.G
06 Haziran 2023, Salı 10:58
İnandırıcı gelmiyor.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha