Ahmet Aras: Bodrum’u Rusların ilk sırada tercih edeceği yer haline getirmeyi hedefliyoruz

Ahmet Aras: Bodrum’u Rusların ilk sırada tercih edeceği yer haline getirmeyi hedefliyoruz
20 Ekim 2021, 09:14
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Sputnik'e değerlendirmelerde bulundu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Sputnik’e turizmle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Rus turistleri Bodrum'u yeni keşfediyor

Rus turistlerin Bodrum’u yeni keşfetmeye başladığına işaret eden Aras “Rusya’dan gelen turist sayısında neredeyse yüzde 50 artış mevcut. Ukrayna da keza öyle. Rusya ve Ukrayna bizim için çok önemli pazarlar. Daha önce hep Antalya’yı tercih ediyorlardı, Bodrum’u yeni yeni keşfetmeye başladılar. Antalya’da otel hayatı varken, Bodrum’da lifestyle durumu var. Bodrum’da tatil yaparken çıkıp bir balık restoranında yemek yiyip eğlenebilirsin, yerel kültürle de buluşabilirsin. Kalemiz, müzelerimiz ve aslında her şeyimiz ile biz Rus turistlere hitap edebiliriz” diye konuştu.

‘Amacımız Bodrum’u Rusların da birinci sırada tercih edeceği bir destinasyon haline getirmek’

Aras amaçlarının Bodrum’u Rusya’da tanıtmak olduğunu belirterek “Rusya ve Ukrayna’daki tüm fuarlara katılıyoruz, tanıtım faaliyetleri de yapıyoruz. Asıl amacımız Bodrum’u Rusların da birinci sırada tercih edeceği bir destinasyon haline getirmek. Bu sebeple Türkiye-Rusya Kültür Günleri planlıyoruz. Kış boyunca etkinlikler planlıyoruz. Mesela Aralık ayında bir ChristmasFest, bizim mandalinamız meşhur, bu yüzden bir Mandalina Festivali gibi. Müzik festivallerimiz, bugün olduğu gibi yelken festivallerimiz var. Birçok uluslararası işler düzenliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ruslar kültüre, sanata önem veriyorlar, Bodrum’da bu gibi etkinlikler düzenlemeyi planlıyoruz

Yerel gastronomiyi önemsediklerini vurgulayan Aras “Yöresel yemek kültürü Rus turistlerin de sevdiği şeyler arasında. Şarap bağlarımızı bir rota haline getiriyoruz. Yerel gastronomiye ait birçok ürünü Bodrum’un restoranlarına soktuk. Ayrıca bir Rus markasını da getirdik Bodrum’a. Bodrum’da yaşayan yerleşik Ruslar da çok fazla. Bu sebeple, onların özellikle ilgisini çekecek kültürel faaliyetler yapmayı planlıyoruz. Geçtiğimiz yıl pandemiden dolayı yapamadık ama kısıtlamaların da gevşediği bu zamanda daha fazla kültürel etkinlik yapmak zorundayız. Çünkü Ruslar kültüre, sanata önem veriyorlar. Zaten resim sergileri, uluslararası etkinlikler çalıştaylar yapıyoruz, planlıyoruz. Bodrum bunların hepsini kucaklayabilecek bir kent. Rus misafirlerimize, dostlarımıza çok önemli bir olanak sunabiliriz” dedi.

‘Bodrum’u tanıtarak Rus turistlerin kalplerine, yemeklerimizle de midelerine girmemiz lazım’

Aras “Bizim Rusya’da daha çok çalışmamız, Bodrum’u tanıtmamız lazım. Burası yakın, samimi, sıcak bir kent. Rus misafirlerin burada mutlu olacağına inanıyoruz. Onların kalplerine girmemiz lazım, yemeklerle de midelerine girmemiz lazım” diye ekledi.

Yorumlar
serhan
22 Ekim 2021, Cuma 12:21
Gümbete bi gelsinler de dünya kaç bucakmış görsünler xD.
faruk
22 Ekim 2021, Cuma 12:19
gelmesin şu ruslar ya, hödük herifler ne gram türkçe bilirler ne de ortak dil ingilizce'yi gelir hıyar gibi karşında rusça konuşmaya çalışır, parası varsa bile cimrilikten geberir.
Fatma Doniyorova
21 Ekim 2021, Perşembe 08:55
Merhaba Bodrum çok guzel ......
Ali
21 Ekim 2021, Perşembe 08:45
Bodrumun yollarını bi zahmet yaptırın .....
Muzaffer
21 Ekim 2021, Perşembe 08:24
Kiralar dan insanlar kaçıyor bodrumdan önce kiraları düşür sonra yollar berbat ve son olarak ta yazın su yok şu Ruslar gelecekmiş elektrik su olmayan ,yolu bozuk kiraları uçmuş yere mi gelir Ruslar akıl mantık almıyor 2016 ta geldim bodruma daha güzeldi şimdi iyice nefret ettim Fethiye yada Marmaris daha yaşanılır gelmeyin bodruma sakın
Ilknur icel
21 Ekim 2021, Perşembe 07:32
Sayin baskan gundogan pislikten gecilmiyor burayami rus turist bekliyorsunuz
Hasan
20 Ekim 2021, Çarşamba 10:47
Antalya'ya giden Rus turisti Bodrum'a gelmez. Bodrum onlara pahalı gelir. Ama A+ Rus turisti beğenilir. Bodrum'a gelen turist uyruğu İngiliz ve Polonyalı ağırlıklı
Gülşen
20 Ekim 2021, Çarşamba 09:39
Siz önce alt yapı sorununu çözün de sonrası kolay dıyecem ama malesef bodrum ve milas belediyesı hiç çalışmaz
Gökhan
20 Ekim 2021, Çarşamba 02:09
Ahmet bey öncelikle dürüst esnaf kazandırmaya bakın Bodruma denetlemeleri iyi yapın bar restaurant ve beach leri Google yorumlara bakın turistler Neyzen tevfikteki esnafların fiş kesmemesi menü kafalarına göre fiyatlandırma gibi Yalıkavak turgutreis Gündogan torba aynı sekilde kontrolsüz kuralsız günü yaşayan esnaf dolu
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha