Aeroflot'un hamlesi THY'ye de fiyatları aşağı çektirdi

Aeroflot'un hamlesi THY'ye de fiyatları aşağı çektirdi
28 Mart 2023, 08:32
Aeroflot, Türkiye'ye uçuş sayısını artırınca THY'nin de fiyatları aşağı çekmesini sağladı.

Rus bayrak taşıyıcı havayolu Aeroflot’un, Türkiye’ye uçuş sayısını artırmasının sonrasında Türk Hava Yollarının Moskova-İstanbul hattında fiyatlarını aşağıya çekti. Halen THY’nin en çok para kazandığı hatların başında gelen İstanbul-Moskova için yüksek fiyatlar, bu uçuşları kullanan yolcular tarafından tepki ile karşılanıyor.

Bazen THY ile Aeroflot arasındaki business class bilet fiyat farkı, en az 4 gece İstanbul Çırağan Hotel’de kalacak kadar olabiliyor. Halen otelin bir gecelik fiyatı 400 ila 600 Euro arasında.

Rusya’da faaliyet gösteren GaztemRu’nun kurucusu ve yazarı Siyamend Kaçmaz, Aeroflot’un, Türkiye’ye uçuş sayısını artırması nedeniyle Türk Hava Yollarının (THY) fiyatları aşağı çektiğini belirtti.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kaçmaz yayınladığı görsellerde, Aeroflot’un Moskova- İstanbul uçuşlarında bilet ücretlerinin Mart ayında 11-14 bin rubleden başladığı, Nisan ayında ise 15 ile 19 bin rubleye kadar yükseldiği belirlendi.

THY’nin ise Mart ayında 42-80 bin ruble arasında değişen bilet fiyatlarının Nisan ayıyla birlikte 17-43 bin ruble aralarına indirdiği görüldü.(Tolga Özbek)

Yorumlar
Naci Arslan
31 Mart 2023, Cuma 02:46
Bende Rusya'da yaşıyorum artık uçmuyorum THY bu kadarda olmaz fiyatlar
Enriko
30 Mart 2023, Perşembe 10:33
THY iyice saçmaladı artık, 1000 dollardan fazla biletin fiyatı, kim uçarki o uçakta?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha