AE Arma - Elektropanç, Dubai’de bir otel projesine daha imza atıyor

AE Arma - Elektropanç, Dubai’de bir otel projesine daha imza atıyor
29 Kasım 2017, 12:50
Teknik müteahhitlik firması AE Arma - Elektropanç, Dubai’nin Business Bay bölgesinde inşa edilecek WOW Hotel and Hotel Apartments’ın teknik müteahhitliğini üstlendi.

Ortadoğu’nun en büyük 25 teknik müteahhitlik firması arasında yer alan AE Arma -Elektropanç, bölgedeki prestijli projelerine bir yenisini daha ekliyor. Dubai’nin gözde bölgelerinden biri olan Business Bay’de inşa edilecek ve 184 bin 778 m2 kapalı alana sahip WOW Hotel and Hotel Apartments’ın tüm elektromekanik taahhüt işlerini AE üstleniyor. 52 milyon Dolar kontrat bedeliyle Ekim 2017’de başlanan projenin Aralık 2019’da tamamlanması planlanıyor. 336 metreyle BAE’nin en yüksek binalarından biri olma özelliğini de taşıyacak olan WOW Hotel and Hotel Apartments, AE’nin üstlendiği dokuzuncu yeşil bina konseptli proje olacak.

Dubai’nin en büyük Türk otellerinden biri olacak

Tamamlandığında Orta Doğu’nun en büyük Türk otellerinden biri olacak olan 80 katlı WOW Hotel and Hotel Apartments, AE’nin teknik müteahhitliğini üstlendiği en yüksek binalardan biri olma özelliğini de taşıyor. WOW Hotel and Hotel Apartments’ın Burj Khalifa manzaralı, otel süitleri ve kiralık daireler olmak üzere 946 üniteden oluşuyor. Otel süitleri, restoranlar, havuzlar, kiralık daireler gibi bölümler ise kulenin en yüksek kesimi olan ve manzarasıyla nefes kesen 58. ve 74. katlar arasında yer alıyor. Binanın 10 kata dağılmış 1000 araç kapasiteli otoparkı ise dikkat çeken diğer ayrıntılardan. Projenin bulunduğu bölge, kısa bir süre içerisinde uluslararası şirketlerin ofislerinin yer alacağı yeni bir iş merkezi olacak. Proje kapsamında binanın alçak, orta, yüksek gerilim sistemleri, jeneratör sistemi, aydınlatma sistemi, akıllı bina otomasyonu, iklimlendirme, yangın algılama, yangından korunma ve söndürme sistemleri gibi önemli sistemlerinin montajı ve teminini üstlenecek olan AE, bölgedeki gücünü bir kez daha kanıtlıyor.

WOW Hotel and Hotel Apartments’ın bölgenin en önemli konaklama ve eğlence merkezlerinden biri olacağını belirten AE Arma-Elektropanç CEO’su Burak Ç. Kızılhan; “WOW Hotel and Hotel Apartments gibi önemli projelerde yer alarak ülkemizi global arenada en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Günal İnşaat’ın ana müteahhitliğini üstlendiği proje, tamamlandığında Ortadoğu’nun en büyük Türk otellerinden biri olarak da ülkemiz için gurur kaynağı olacak. Böylesine büyük bir projenin teknik müteahhitliğini üstlendiğimiz için mutluyuz.” diye konuştu.

AE’nin WOW Hotel and Hotel Apartments ile birlikte 3 kıtada devam eden 17 projesi bulunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha