Adil Karaismailoğlu: Uçak kaçırma derdi ortadan kalkacak

Adil Karaismailoğlu: Uçak kaçırma derdi ortadan kalkacak
15 Ekim 2020, 12:53
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından hayata geçirilen 'Uçuş Rehberim’ uygulamasının Esenboğa Havalimanı'nda düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yolculara büyük kolaylık sağlayacak 'Uçuş Rehberim' uygulamasının tanıtımı yapıldı.

“Uçak kaçırma dertlerini ortadan kaldıracağız”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu toplantıda yaptığı konuşmada Uçuş Rehberim uygulamasının hizmete girdiğini ifade etti. Uçuş Rehberim Mobil Uygulaması ile havalimanlarında dileyen herkesin mobil uygulama üzerinden sunulan günlük 2 GB kadar ücretsiz bir şekilde internetten faydalanabileceğini belirten Karaismailoğlu, " Ancak daha önemlisi, artık uçuş süreci farklı bir teknolojik deneyime dönüşüyor. Uygulamamızdaki uçuş takip özelliği ile yolcularımıza göndereceğimiz anlık bildirimler sayesinde, uçak kaçırma dertlerini ortadan kaldıracağız. Yolcular artık Uçuş Rehberim sayesinde, uçuşlarını sosyal medya hesaplarından da takip edebilecekler" diye konuştu.

“Uçuşlarını anlık olarak takip edebilecek”

Karaismailoğlu, uygulama sayesinde yolcuların, havalimanlarındaki tüm hizmetleri de yine cep telefonlarından keşfedebileceklerini ifade ederek, şunları kaydetti: "Uçuş Rehberim'in getirdiği diğer bir yenilik de 'Aracım Nerede?' hizmeti. Havalimanlarına aracını park eden yolcular bundan sonra araçlarını aramak zorunda kalmayacaklar. Tüm havalimanlarımızda kullanılmasını hedeflediğimiz 'Uçuş Rehberim' ile havalimanları içerisindeki yoğunluğu azaltarak yolcularımızın kaybettiği zamanı da en aza indirmiş olacağız. Ayrıca, 'Uçuş Rehberim' uygulamasına kazandırılacak 'Çek-Gönder' hizmeti ile yolcularımızın sorunlarına en kısa zamanda hızlı ve etkili bir şekilde çözüm sağlanacaktır. Yerli ve milli öz kaynaklarla yapılması planlanan Canlı Uçuş Takibi ile vatandaşlarımız uçuşlarını anlık olarak takip edebileceklerdir. Ticari faaliyetler amacıyla havalimanlarımızı kullanan yolcularımızın da ihtiyaçlarına hızlı ve kesintisiz bir şekilde cevap vererek ekonomik verimliliğe katkı sunacağız. Uygulamamız sürekli gelişerek, yolcularımızın seyahat ve iletişim ihtiyaçlarına, çağın gereklilikleri ve beklentileri yönünde cevap vermeye devam edecek. Böylelikle, DHMİ’nin 'yolcu dostu' yaklaşımını her geçen gün güçlendireceğiz. Yeni projelerimizle vatandaşlarımızın, seyahat ve iletişim özgürlüklerinin sınırlarını genişletmeye devam edeceğiz."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha