'Acente benim değil, tek bildiğim köçeklik'

'Acente benim değil, tek bildiğim köçeklik'
10 Temmuz 2020, 10:01
Bodrum ve Seferihisar’daki iki otelde yüzlerce aileye tatil satan acentenin sahibi sırra kadem bastı. Hakkında onlarca icra takibi başlatılan acente iki ay önce el değiştirdi. TÜRSAB üyesi acentenin yeni sahibi, içkili ortamda kağıda imza attığını, evinin kirada, sigortasının bile olmadığını, düğünlerde köçeklik yaparak geçindiğini söyledi.

Hürriyet’in gündeme getirdiği, yurtiçi ve yurtdışından yüzlerce tatilcinin mağdur edildiği olay ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. 5 bin TL’den başlayıp 40 bin TL’ye kadar değişen tutarlarda ödeme yapan yüzlerce aile, muhafazakâr otel konumundaki Qasr Bodrum’da tatil yapmayı planlarken, otelin isim ve konseptinin de değiştiğini öğrenince şok geçirdi. Yüzlerce kişi, ödedikleri paraların akıbeti için kara kara düşünürken, tatil satışlarını yapan Arel Organizasyon Danışmanlık Turizm isimli şirket ile ilgili ilginç bilgilere ulaşıldı.

TEK BİLDİĞİM KÖÇEKLİK

Antalya Muratpaşa’daki ofisi birkaç ay önce boşaltılan Arel Organizasyon iki ay önce el değiştirdi. Ticaret Sicil Gazetesi kayıtlarına göre şirketin sahibi Taner Aydın, sahibi olduğu yüzde 100 hisseyi Kasım Cesaretli’ye devretmiş görünüyor. Telefonla ulaştığımız Cesaretli, Arel isimli bir şirket ismini ilk kez duyduğunu öne sürerek şunları kaydetti: “Ben 46 yaşındayım. 14 yaşımdan beri düğünlerde, baba mesleği köçeklik yapıyorum. Ankara’da yaşıyorum. Ancak Türkiye’nin hemen her tarafına ekip olarak gideriz. Tek bildiğim iş de bu. Yaşadığım ev kira, sigortam dahi yok...

Bu firmanın bana ait olduğundan haberim yok. Bunu ilk kez sizden duyuyorum. Şirketin sahibi Taner Aydın’ı, yıllar önce Antalya’ya bir organizasyon için gittiğimizde tanıdım. Bir keresinde de, yoğun alkol aldık. O günü hatırlıyorum. Bana, boş bir evraka imza attırdı. Şimdi daha iyi anlıyorum nedenini. Maalesef ben de, kafam dumanlıyken imzaladım. O gün attığım imzanın, bugünkü şirket devrinde kullanıldığını düşünüyorum.”

TABELA ŞİRKETE ÇOK SAYIDA İCRA TAKİBİ

Antalya Muratpaşa’daki ofisi kapatılan acente hakkında çok sayıda alacaklının icra takibi başlattığı öğrenildi. Anılan takiplerden birine de konsept değişikliği yapılan Qasr Bodrum Otel’in bağlı olduğu Koç Tarımsal Ürünler Turizm AŞ adına yapıldı. Hakkında TÜRSAB’da da şikâyetin olduğu Arel ismi acentenin sahibi Taner Aydın’a ulaşılamazken, tatil satışı yaptığı Tatilal.com ve İslamitatilal.com isimli sitelerin ise halen aktif olduğu anlaşıldı.

Yorumlar
Gökhan
10 Temmuz 2020, Cuma 11:41
Eeeee acenteler buyurun türsab belgeli acente dolansırmış insanları hadi simdi bu insanlara destek cıkın devletten destek istiyorsunuz ya biz ne yapcaz diye isyan ediyorsunuz insanlar size niye güvensin HER biriniz potansiyel hazır dolandırıcı olmaya müsaitsiniz çünkü muhatabı yok insanların giden parçalarından sonra örnek: Atlas global, tatilstil, duru turizm, vb gibi çokk İnşallah yayınlarsınız
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha