HIKVISION

Acentaları yakından ilgilendiren sistem Türkiye'de de uygulamaya girdi

Acentaları yakından ilgilendiren sistem Türkiye'de de uygulamaya girdi
16 Ekim 2019, 10:12
Havayolu bilet satışı yapan acentaları yakından ilgilendiren Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) yeni uygulaması bugün tüm dünyayla birlikte Türkiye'de de uygulamaya girdi.

IATA/BSP'nin yeni nesil modernizasyonu olan “NewGenISS “ sistemi tüm dünyayla birlikte bugün (16 Ekim) Türkiye'de de devreye girdi. TURSAB Havayolu, Biletleme ve IATA İhtisas Başkanlığı'ndan yapılan duyuruda yeni uygulamanın sektöre hayırlı olması temennisinde bulunuldu. Açıklamada " Bu uygulama sürecinin yönetiminde ve sistem entegrasyonunda bizimle işbirliği sürdüren IATA destek ekibine, yetkililerine ve sektör paydaşlarına teşekkür ederiz" denildi.

Acentelere daha fazla seçenek sunuyor

NewGen ISS ile IATA, seyahat acentelerine daha fazla seçenek ve esneklik sağlayarak seyahat endüstrisinin ihtiyaçlarını daha iyi ele almak için BSP'yi modernize ediyor. NewGen ISS, bugünün zorluklarını aşmak için seyahat acentelerini ve havayollarını güçlendirmeyi ve yarının zorluklarına hazırlık yapmayı amaçlıyor. NewGen ISS, esnek, güvenli ve uygun maliyetli çözümler sayesinde daha güçlü bir müşteri odağı ve Fatura Ödeme Planına (BSP) önem veriyor.

17 Ekim'de bilgilendirme toplantısı

TÜRSAB'tan yapılan duyuruda NewGenISS ile ilgili olarak evvelce 2 kez “Webinar” olarak adlandırılan web üzerinden eğitim ve 24 Eylül 2019 tarihinde ise IATA yetkililerinin katıımı ile TURSAB Genel Merkezindeki konferans salonunda bilgilendirme toplantısı yapıldığı hatırlatıldı.

17 EKİM 2019 Perşembe günü Türkiye saatiyle 17:00-19:00 ( Türkiye Saati) arasında tekrar bilgilendirme/eğitim toplantısı düzenleneceği belirtilen duyuruda şu ifadelere yer verildi: " Bu toplantılara dileyen üyelerimiz bulundukları yerde mevcut bilgisayarlarından veya cep telefonlarından aşağıda belirtilen linklerden izleyebilirler.

Bahse konu eğitim programındaki konular;
• NewGenISS Nedir?
• IATA EasyPay nedir? Nasıl kullanılır?
• IATA için yeni akreditasyon/üyelik modelleri nelerdir?
• Yeni Risk Yönetiminin esasları nedir?
• (RHC) “Remittance Holding Capacity” ( Nakit/havale tutma kapasitesi) nedir? Nasıl işler?

e-Eğitim için öncelikle; http://airtrans.adobeconnect.com/ngiss_…/…/registration.html lnkinden kayıt olmanız gerekmektedir bilahare belitilen gün ve saate yine bu link’ten eğitime katılabilrisiniz."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha