Acentalara 1 Nisan uyarısı!

Acentalara 1 Nisan uyarısı!
27 Mart 2019, 13:19
Bu yıl 50 milyon turist bekleyen Kültür ve Turizm Bakanlığı müze ve örenyerlerinde oluşabilecek yoğunluğu dikkate alarak müzelerin ziyaret saatlerini uzatma uygulamasını geçtiğimiz yıla oranla 15 gün erkene çekti. İşte o tarih ve müzelerin kapanış saatleriyle ilgili yeni liste...

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü (DÖSİMM) Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'ne(TÜRSAB) müzelerin ziyaret saatlerinin uzatılmasıyla ilgili yazı gönderdi.

Müze ziyaret saatleri 1 Nisan'da uzatılacak

Yazıda şu ifadelere yer verildi: " Bakanlığımıza bağlı bazı müze ve örenyerlerindeki ziyaretçi yoğunluğu ve turizm potansiyeli göz önünde bulundurularak her yıl 15 Nisan tarihi itibariyle ziyaret saatleri yeniden düzenlenmekteyken ülkemizin geçen yıla oranla bu yıl daha fazla ziyaretçi ağırlayacağı öngörüldüğünden yerli ve yabancı ziyaretçilere müze ve örenyerlerinde daha uzun hizmet verebilmek ve ülkemizde yaz kış saati uygulamasından vazgeçilmiş olması sebebiyle ziyaret saatleri uzatılma uygulaması 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren başlayacaktır."

Saat 19.00'a kadar ziyaret edilebilecek

Yazıda müze ve ören yerlerinin büyük bir kısmının 01 Nisan-2 Ekim tarihleri arasında saat 19.00'a kadar ziyaretçilere açık olacağı belirtildi. Bazı müze ve ören yerlerinde uygulama 31 Ekim'e kadar devam edecek.

İşte o liste....

DÖSİMM'in yazısında müze ve örenyerlerinin ziyaret saatleriyle ilgili listeye yer verildi.

2019 turizm sezonunda ziyaret saatleri saat 19.00'a kadar uzatılan müze ve ören yerlerinin listesine buradan ulaşabilirsiniz

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha