ACE of M.I.C.E. Awards, etkinlik ve toplantı ödülleri yine sektörün en iyilerini belirleyecek!

ACE of M.I.C.E. Awards, etkinlik  ve toplantı ödülleri yine sektörün en iyilerini belirleyecek!
08 Ekim 2018, 19:39
İlki 10 Şubat 2012 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde 28 ayrı kategoride 230 proje başvurusu, 160 sponsor firma ve sektörden 2.500 kişinin katılımı ile gerçekleştirilen ACE of M.I.C.E. Awards, Mart 2019 tarihinde Turizm Medya Grubu(TMG) organizasyonunda Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek seremonide yedinci kez MICE’ın aslarını belirleyecek.

Sektörü ödüllendiren tek organizasyon

ACE of M.I.C.E. Awards Etkinlik ve Toplantı Ödülleri kapsamında firmalar; Etkinlikler, Etkinlik/Toplantı Yönetim Firmaları olmak üzere 2 ana başlık ve 20 ayrı dalda ödüle başvurabilecekler. Başvurular, 1 Ekim itibariyle başladı ve son tarih olarak belirlenen 19 Kasım 2018’e kadar www.miceodullari.com websitesi üzerinden açık kalmaya devam edecek. ACE of M.I.C.E. Awards Etkinlik ve Toplantı Ödüllerine sadece belirlenen kriterlere uygun olan başvurular kabul edilecektir.

Şeffaf oylama esası

Başvurular ilk aşamada miceodulleri.com web sitesinin online sistemi üzerinden, kurumsal firmalar ve sektör profesyonellerinden oluşan 70 kişilik jüri heyeti tarafından oylanacak. Gerçekleşen ilk elemeler sonrasında, her dalda belirlenen 3 aday, noter huzurunda jüri heyetine sunumlarını gerçekleştirecek. Yapılan sunumlar ve oylamalar sonrasında belirlenen kazananlar, görkemli törende kırmızı halı seremonisi, kokteyl-prolonge ve büyüleyici sahne şovları eşliğinde açıklanıyor olacak.

70 kişilik jüri heyetinin, 200’e yakın firmayı 20 kategoride online olarak oylamasından sonra, her bir kategoride en yüksek oyu alarak finale kalan 3 finalist firma, 1 gün süren Jüri ve Finalist Toplantı’sında, noter huzurunda canlı olarak sunumunu gerçekleştirir. Toplamda 60 finalist firmanın temsilcilerinin , kurumsal şirketler, dernekler ve otellerin üst düzey yöneticilerinden oluşan jüri ve basının dahil olduğu MICE sektöründen 370 kişinin bir araya gelmesiyle yoğun bir network sağlanır.

Kategoriler

En iyi Etkinlik, En İyi Uyarlama Etkinlik, En iyi Lansman Etkinliği, En İyi Spor Etkinliği, En İyi Gerilla Etkinliği, En İyi Davet Etkinliği, En İyi AVM Etkinliği, En İyi Incentive Etkinliği, En İyi Festival, En İyi Belediye Festivali, En İyi Konser, En İyi Roadshow, En İyi Etkinlik Teknolojisi, En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi, En İyi Etkinlik Prodüksiyonu, En İyi Etkinlik/Toplantı Yönetim Firması, En İyi Çıkış Yapan Etkinlik/Toplantı Yönetimi Firması, En İyi Incentive Firması

Başvuru kriterleri

Jüri değerlendirme kriterlerinde; müşterinin verdiği brief, bütçe aralığı, karbon ayak izi ölçümü, uyarlama bilgisi, atık yönetimi ve kritik başarı faktörü gibi etmenler öne çıkacak.

Güçlü iletişim kampanyası

2018 yılında 2.385.242,00TL değerinde iletişim kampanyası yürütülen ödüllerin tanıtım kanalları arasında; yazılı medya(reklam, haber çalışmaları, röportaj, özel ek, insert), görsel medya(haber, röportaj, alt yazı reklamlar, program konukluğu, tv-radyo haberleri), dijital medya(reklam, haber çalışmaları, röportaj, banner), dijital tanıtım(e-mailling, push notification, app, sms, google-remarketing, facebook-instagram-youtube-twitter paylaşımı ve reklamları) , açık hava(billboard,raket, bayrak, led ekranlar, köprüler, havaalanı, metrolar, İDO iç mekanlar, THY uçak içi reklamlar, Maslak panolar) ve kurum tanıtımları(yarışmaya katılan adayların, sponsor firmaların ve jüri üyelerinin kendi kanallarını kullanarak projenin bilinirliğine ilişkin yaptıkları tüm tanıtımlar) bulunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha