Accor yöneticisi konaklama vergisini yorumladı: Umarım toplanan paralar...

Accor yöneticisi konaklama vergisini yorumladı: Umarım toplanan paralar...
04 Kasım 2019, 07:37
Türkiye'de 55 oteli bulunan Accor'un Avrupa Lüks Markalar CEO’su Marc Dardenne, Türkiye'de hayata geçirilecek konaklama vergisiyle ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Uluslararası lüks otel markası Sofitel Hotels and Resorts'un Türkiye’deki ilk oteli Sofitel Taksim hizmet vermeye başladı. Otelin resmi açılışı öncesinde İstanbul’da bulunan Accor Avrupa Lüks Markalar CEO’su Marc Dardenne, Hürriyet'ten Hülya Güler'e yaptığı açıklamada konaklama vergisi dahil turizme yönelik yeni vergilerin sektörü olumsuz etkilemeyeceği öngörüsünde bulundu.

Umarım toplanan paralar tanıtım için kullanılır

Dardenne, “Türkiye için yeni olabilir ama bu tarz vergiler dünya için yeni değil. Bazı ülkelerde konaklama vergisinin yüzde 5’e kadar çıktığını görüyoruz. Tanıtım fonu ve konaklama vergisi gibi uygulamalar, insanların Türkiye’ye gelmesini durduramaz çünkü Türkiye yükselen yıldız. Umarım toplanan paralar tanıtım için kullanılır” dedi.

Bodrum'da biz de girmek istiyoruz

Accor Grubu olarak Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgede 55 otel ile faaliyette olduklarını söyleyen Dardenne, “Bu sayıyı 2023’e kadar 99’a çıkarmayı düşünüyoruz. Bu neredeyse işimizi iki katına çıkarmamız demek. Türkiye’de şu anda Bodrum’a bakıyoruz. Tüm lüks markalar Bodrum’da, biz de girmek istiyoruz. Biz bir yönetim şirketiyiz, Türkiye’de ekonominin büyümeye devam edeceğini öngörüyoruz ve burada büyümek istiyoruz” diye konuştu.

İstanbul’un konaklama fiyatlarının lüks otel sayısı arttıkça yükseleceğini belirten Marc Dardenne, “Lüks otel sayısının artması rekabeti arttırır bu da hizmet kalitesini ve fiyatları yükseltir. Bu da Türkiye’ye yarar” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha