Accor'un Türkiye'deki yeni otel planlarını açıkladı

Accor'un Türkiye'deki yeni otel planlarını açıkladı
09 Şubat 2024, 14:50
Konaklama grubu şirketi Accor, Türkiye’deki yatırım planlarını açıkladı.

Konaklama grubu Accor 2023 yılını değerlendirerek 2024 hedeflerini açıkladı. 110’u aşkın ülkede 5 bin 500’den fazla oteli bulunan Accor, Türkiye’de ise 68 otele sahip.

2024'te Türkiye'de 14 otel daha açacağız

Yeniçağ'dan Çağlar Çağatay'a Türkiye ve bölgedeki yatırım stratejileri hakkında bilgi veren Accor Türkiye Operasyon Başkan Yardımcısı Sinan Köseoğlu, 2024 yılının sonuna kadar 14 otel planladıklarını açıkladı.

Türkiye'ye 30 markasını daha getirecek

Accor'un Türkiye'deki varlığı, ülkedeki seyahat edenlerin ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun çeşitli konaklama seçenekleri sunmaya olan bağlılığını ortaya koyduğuna dikkat çeken Köseoğlu, Türkiye'deki turizme yönelik pazar talebi ve eğilimleri, uluslararası ziyaretçi sayısı, iç turizmin büyümesi ve uzun süreli konaklama potansiyeli gibi faktörleri değerlendirdiklerini açıkladı.

Türkiye'de 5 yılda 100 otele ulaşmak istiyoruz

Köseoğlu, “Türkiye’de ilk etapta 2024 yılının sonuna kadar 14 otel yatırımı planlıyoruz ve Türkiye’deki otel sayımızı 5 yıl içerisinde 100’e tamamlamayı hedefliyoruz. Mevcut otellerimizi ve tatil köylerimizi genişletmenin yanı sıra Handwritten Collection gibi yeni markaları şemsiyemiz altına getirmeyi ve ibis ailesi altındaki markalarımızı genişletmeyi de içeriyor. Türkiye’ye henüz gelmemiş ve gelebilecek 30 markamız daha var.”

Türkiye'deki otellerinde 2023’te 1 milyon 930 bin müşteri ağırladı

Otellerin doluluk oranlarının birkaç farklı kritere dayandığını vurgulayan Köseoğlu, 2023 yılında Accor bünyesindeki otellerin dolulukları hakkında bilgi verdi.

Köseoğlu, Swissôtel Çeşme Resort and Spa, Swissôtel Uludağ Bursa ve Mövenpick Diyarbakır gibi önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini söyledi.

2023 yılında Türkiye'deki otellerde toplam 1 milyon 930 bin misafir ağırladıklarını söyleyen Köseoğlu, şunları anlattı: “Bu rakamın yüzde 40'ını yerli, yüzde 60'ını yabancı misafirler oluşturdu. Yerli turistler otellerimizi tercih sebebi turizm faaliyetlerine olan ilgisi ve iç turizmde yaşanan artış etkili oldu. Yabancı misafirlerin ilgisini ise Türkiye'nin zengin tarihi, kültürel mirası, doğal güzellikleri, plajları, gastronomisi ve turistik aktiviteleri sayılabilir. Ayrıca otel ve konaklama tesislerinin kalitesinin yükseltilmesi, hizmet standartlarının iyileştirilmesi de yabancı misafirlerin tercihlerini etkileyen faktörler olarak öne çıkıyor.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha