Accor'un dünya ticaret başkanı Türkiye'den

Accor'un dünya ticaret başkanı Türkiye'den
01 Aralık 2018, 10:53
Dünyaca ünlü Accor Otelleri, Dünya Ticaret Başkanı (CCO) olarak Yiğit Sezgin’i atadı.

Bilgili Holding'in CEO'su Yiğit Sezgin, Accor Otelleri Dünya Ticaret Başkan(CCO)'lığına getirildi. Accor Otelleri CEO`su Mark Willis, “Yigit Sezgin'in ticari faaliyetlerimizin temelini sağlamlaştırma, maksimum düzeyde performans kaydetme, ortaklarımız ve paydaşlarımıza daha fazla kar sağlamakta çok önemli bir rol oynayacağına inanıyorum” dedi. Uluslararası turizm sektöründe yeniden görev almanın heyecanı içinde olduğunu dile getiren Sezgin ise; 20 yıldan fazla bir sürede edindiği küresel deneyimini Accor Otellerinin seçkin portföyüne aktarmak için sabırsızlandığını söyledi ve dünyadaki en simgesel markaların yönetildiği bu yenilikçi ve atılımcı şirkette görev almaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Dubai'de görev yapacak

Şirketin Dubai merkezinde görev yapacak Sezgin'in öncelikle grubun markalarının Dijital ve Müşteri Sadakat Program transformasyonuna odaklanması bekleniyor. Sezgin otel markaları dışında grubun yatırım yaptığı Co Working Spaces, Concierge, .com ve Yiyecek İçecek Şirketlerinin de bölgedeki gelişimlerinden sorumlu olacak.

20 yıl boyunca 8 farklı ülkede çalıştı

Yiğit Sezgin Türkiye ve yurtdışında gayrimenkul ile turizm alanında faaliyet gösteren Bilgili Holding'in CEO'su olarak göreve yapıyordu. Sezgin'in, aralarında W İstanbul, Soho House, Peninsula Hotel, Aman Resorts, Ritz Carlton & Mandarin Oriental Residences ve Radisson Blu Konferans & Havalimanı Oteli'nin de bulunduğu geniş bir portföyü vardı. 20 yıl boyunca sekiz farklı ülkede çalışan Sezgin; Ritz-Carlton, Wilton International ve Hilton Otelleri gibi çok uluslu gruplarda üst düzey yöneticilik görevleri de üstlendi. Radisson Otel Grubu'nda (eski Carlson Rezidor) on yıl çalışarak hem satış geliştirme hem de stratejik performansı artıran Sezgin, bu yılların büyük bölümünü Dubai'de geçirdi ve grubun Satış ve Pazarlama Global Başkanı olarak yüzü aşkın otel ve global satış ofisinin yönetiminden sorumlu oldu. Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Pazarlama Bölümü'nden mezun olan Sezgin, Harvard Business School'da Liderlik Gelişimi alanında Master derecesini tamamladı.

Yorumlar
Levent güner
02 Aralık 2018, Pazar 09:50
Tebrikler başarılarınızın devamını dilerim levent güner/ lemar tour ..
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha