Accor, kârının yüzde 25’ini çalışanları ve iş ortaklarına destek için ayırdı

Accor, kârının yüzde 25’ini çalışanları ve iş ortaklarına destek için ayırdı
13 Nisan 2020, 09:30
Accor Otel Grubu, koronavirüs salgını nedeniyle mali zorluklar yaşayan çalışanlar, iş ortakları, sağlık profesyonelleri ve krize yönelik dayanışma girişimleri desteklemek için “ALL Heartist” fonunu hayata geçirdi

Fransa merkezli otel zinciri Accor Otel Grubu, dünya nüfusunun yarısından fazlasını etkileyen yeni tip koronavirüs (Covid- 19) salgınıyla mücadele kapsamında kaynak ve zaman sağlayarak ve lokalden küresele uzanan ağına erişim sağlama fırsatı sunarak “All Heartist” isimli bir fon oluşturdu. Fon, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında mali sıkıntılar ve zorluklar yaşayan çalışanlarına, ortaklarına ve dayanışma girişiminde bulunan sivil toplum kuruluşlarına destek verecek. Accor Otel Grubu’nun bu girişimi, grubun ve hissedarlarının gelecekteki ihtiyaçları planlarken mevcut sağlık krizine yönelik küresel dayanışma girişimlerine anlamlı ve önemli bir katkı sağlamayı hedefliyor.

Accor planlanan kar payının % 25'ini (70 milyon Avro) koronavirüs (Covid-19) sürecini atlatmak amacı ile “ALL Heartist Fonu”na tahsis edecek. Accor Otel Grubu, oluşturulan fonla 300.000 çalışanından yeterli sosyal güvenlik veya sağlık sigortası olmayanlar için COVID-19 ile ilgili hastane masraflarını ödemeyi taahhüt edecek. “All Heartist” fonu vaka bazında, büyük mali sıkıntı çeken ücretsiz izinli çalışanları; vaka bazında, mali zorluklarla karşılaşan bireysel ortakları destekleyecek.

Bunun yanı sıra “All Heartist” fonu ile dayanışma girişimleri ön safhada çalışan sağlık profesyonelleri ve kar amacı gütmeyen organizasyonları desteklemek için de uygulanacak.

Accor Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Sébastien Bazin, “All Heartist” Fonu hakkında şunları söyledi: " Başkalarını samimiyetle karşılamak, korumak ve ilgilenmek, yaptığımız işin tam kalbindedir. Durumun büyüklüğü ve aciliyeti ışığında, değerlerimiz ve taahhütlerimizin ruhu ile anında ve anlamlı bir şekilde hareket etmeye karar verdik. Bu etkili hareketle, kriz sırasında cesaretle, başkalarını düşünen herkese dayanışma ve şükranlarımızı ifade etmek istiyoruz. Yönetim Kurulu adına ise grubun ana hissedarlarına teşekkür ediyorum. Onlar olmasaydı, “ALL Heartist Fonu” mümkün olmazdı.”

Etiketler:Accor Otel Turizm
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha