ABD'den İstanbul'a ilk tarifeli uçuş gerçekleşti

ABD'den İstanbul'a ilk tarifeli uçuş gerçekleşti
22 Haziran 2020, 08:26
Koronavirüs salgını tedbirlerinin aşamalı olarak kaldırılmasıyla birlikte ABD'den İstanbul'a ilk tarifeli uçuş gerçekleşti.

Yurt dışı uçuşlarını kademeli olarak başlatan THY'nin ABD’de Chicago ve Washington’dan kalkan ilk tarifeli uçakları dün İstanbul’a vardı.

THY Chicago ve Washington uçakları İstanbul'a indi

THY'nin Chicago uçağı 276 yolcusuyla dün sabah erken saatlerde İstanbul Havalimanı'na iniş yaptı. Chicago uçağının ardından 279 yolcusuyla Washington uçağı havalimanına indi. Bu uçuşlarla Mart'tan bu yana ABD’den Türkiye’ye ilk tarifeli seferler de gerçekleşmiş oldu.

Türk Hava Yolları ABD’ye başlattığı tarifeli uçuşlar kapsamda Chicago ve Washington DC’ye ilk etapta haftada karşılıklı 3 sefer düzenleyecek. İlerleyen günlerde ise THY’nin ABD’de farklı şehirlere de tarifeli uçuş başlatması bekleniyor.

THY Los Angeles ve Miami seferleri de başlıyor

Türk Hava Yolları bu kapsamda Chicago ve Washington DC’ye haftada 3 uçuş gerçekleştirecek. THY, 22 Haziran 2020'den itibaren Miami'ye haftada 3 uçuş gerçekleştirecek. 24 Haziran’dan itibaren ise haftada 3 uçuş olmak üzere Los Angeles’a tarifeli uçuş başlatmayı planlıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha