90 milyon dolarlık projede otelde olacak

90 milyon dolarlık projede otelde olacak
08 Haziran 2023, 08:56
Türkiye ve yurtdışında toplam 19 otele sahip Akfen GYO Genel Müdürü Sertaç Karaağaoğlu yeni yatırımlarıyla ilgili bilgiler verdi.

Akfen GYO Genel Müdürü Sertaç Karaağaoğlu Bodrum'da bir grup gazeteciye açıklamalarda bulundu.

19 otel ve bir tatil köyü var

Turizm yatırımlarıyla ilgili de bilgiler veren Karaağaoğlu Türkiye’de ve Rusya’da 19 otel, 1 tatil köyüne sahip olduklarını söyledi.

Girne Merit Park'ın satış işlemlerine başlandı

Karaağaoğlu otel portföylerinin en değerli parçası olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) Girne Merit Park’ın satış işlemlerine başladıklarını kaydetti. Karaağaoğlu'nun verdiği bilgiye göre Akfen GYO ile Merit Kıbrıs Turizm arasında 13 Nisan 2023’te devir sözleşmesi imzalandı. Otel, 70 milyon dolar artı değişken hisse bedeli ile alıcıya devredilecek. Buradan gelecek kaynağın 30 milyon Euro’su ile kredi erken ödemesi olacak. Kalanı yatırımda kullanılacak.

Bodrum'daki 90 milyon dolarlık projede otelde yapılacak

Karaağaoğlu Güllük Limanı’na 5 dakika mesafedeki Bodrum Kıyıkışlacık’ta 83.5 dönümlük arazide 90 milyon dolarlık yatırımla yeni bir proje gerçekleştireceklerini söyledi. Karaağaoğlu, " Bahçe ve çatı dublekslerden oluşan tek katlı ve dubleks evler yapacağız. Projede otel de yer alacak." dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha