80 milyonun vefa borcunu HURSAD ödedi

80 milyonun vefa borcunu HURSAD ödedi
08 Şubat 2018, 17:19
HURSAD (Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneği), Avrupa Şampiyonu olup önemli bir başarıya imza atan, ülkemizde ve dünya çapında büyük yankı uyandıran Ampute Milli Takımımızı Umre’ye gönderdi.

HURSAD (Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneği) önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. HURSAD, Avrupa Şampiyonu olarak uluslararası arenada ülkemizin gurur kaynağı olan Ampute Milli Takımımızı Umre’ye gönderdi.

HURSAD’tan anlamlı jest

HURSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Uzuner ve HURSAD Yönetim Kurulu Üyeleri, gerçekleştirecekleri Umre ziyareti için Ampute Milli Takımımızı bugün (8 Şubat) Atatürk Havalimanı’ndan Suudi Arabistan’a yolcu ettiler.

HURSAD Başkanı Uzuner’den Hac sözü

Yolculuk öncesinde HURSAD yönetimiyle bir araya gelen Ampute Milli Takımı oyuncularımız; HURSAD yönetiminden Hac ziyareti için de söz aldılar.

Mehmet Uzuner, bu yıl Meksika’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’na katılacak Ampute Milli Takımımızın, şampiyon olması halinde kendilerini Hac ziyareti için kutsal topraklara göndereceklerinin sözünü verdi.

THY de destek verdi

Ampute Milli Takımımız bir haftalık Umre ziyaretinin ardından ülkemize dönecek.

HURSAD’ın öncülüğünde hayata geçirilen bu sosyal sorumluluk projesine Türk Hava Yolları, Bosphorus Otelleri ve Mekke’de yer alan Anjum Hotel de destek verdi.

Uzuner: Biz 13 kişiyi sevindirdik; onlar 80 milyon insanı sevindirdiler

HURSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Uzuner; konuya ilişkin şu açıklamalarda buldu:

“Ampute Milli Takımımızın dünya çapında ses getiren bu başarısının ardından HÜRSAD Başkan Yardımcımız Muharrem Güldemir; biz ne yapabiliriz sorusunu gündeme getirdi. Bizler de ortak kanı olarak en iyi yaptığımız işi yapalım dedik ve sporcularımızı Umre’ye gönderme kararı aldık. Ama bizim yaptığımız, onların yaptıklarının yanında az kalır. Biz 13 kişiyi sevindirdik. Onlar 80 milyon insanı sevindirdiler.”

“Ülkemize yönelik yaratılan olumsuz algıya en güzel cevabı verdiler”

Ampute Milli Takımımızın bu başarısının, ülke tanıtımına da çok büyük katkı sağladığına dikkat çeken Uzuner; “ülkemiz turizmi sıkıntılı bir dönemden geçerken, Batı’da ülkemize yönelik olumsuz imaj ve algı çalışmaları yürütülürken; sporcularımızın başarılarıyla dünya basınında yer alması; ülkemiz adına en güzel cevap oldu. Onlar, Türkiye’de güzel işlere ve önemli başarılara da imza atıldığının en güzel göstergesi oldular” dedi.

“Hep beraber iyi olduğumuz sürece, üstünden gelemeyeceğimiz bir sıkıntı yok”

HURSAD olarak bu tarz toplumsal olaylara ve başarılara hassasiyetle yaklaşmaya çalıştıklarını ifade eden Mehmet Uzuner; “Biz HURSAD olarak buna benzer toplumsal olaylara ve başarılara hassasiyetle yaklaşmaya çalışıyoruz. Devletimizin başlatmış olduğu sosyal sorumluluk kampanyalarına, gücümüzün yettiğince destek olup; yer almaya çalışıyoruz. Ticari bir yanımız olmadığı için gönüllülük esasıyla hareket ediyoruz. Hep beraber iyi olduğumuz sürece, üstünden gelemeyeceğimiz bir sıkıntı yok.” dedi.

HURSAD’tan yeni sosyal sorumluluk projesi: Gönül Gözüyle Görenler

Sivil toplum kuruluşlarının ve derneklerin toplumsal hayattaki önemine vurgu yapan HURSAD Başkanı Mehmet Uzuner; Türkiye’de birçok dernek ve sivil toplum kuruluşunun faaliyet gösterdiğini, bu oluşumların sadece kendi ihtisas alanıyla ilgili bir konuya el atması halinde Türkiye’nin çok daha yaşanabilir, refah dolu bir ülke haline geleceğini belirtti.

HURSAD olarak sosyal sorumluluk alanındaki faaliyetlerine hız kesmeden devam edeceklerini açıklayan Mehmet Uzuner; ilk olarak “Gönül Gözüyle Görenler” adı altında yeni bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçireceklerini ve bu kapsamda görme engelli öğrencileri Umre’ye göndereceklerini açıkladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha