7 yolcunun 'Pozitif' çıktığı TUI uçağındaki tedbirsizliğe böyle isyan etti!

7 yolcunun 'Pozitif' çıktığı TUI uçağındaki tedbirsizliğe böyle isyan etti!
31 Ağustos 2020, 12:45
Alman turizm devi TUI'nin Yunanistan-İngiltere seferini yapan uçağında 7 yolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı. Uçaktaki yolcular uçaktaki pandemi tedbirsizliğine isyan etti.

TUI'nin 25 Ağustos'ta Yunanistan'ın Zente Havalimanı'ndan havalanarak İngiltere'nin Cardiff Havalimanı'na giden uçağında 7 yolcuda koronavirüs tespit edildiği açıklandı. Testlerde 7 yolcunun sonucunun pozitif çıkması üzerine, uçaktaki yaklaşık 200 yolcu ve mürettebattan kendilerini karantinaya almaları istendi.

Uçaktaki yolculardan Stephanie Whitfield uçaktaki tedbirsizliğe isyan etti. BBC'ye konuşan Whitfield uçuşun tam bir fiyasko olduğunu söyledi. Whitfield şahit olduklarını şöyle anlattı: " Yanımdaki adamın maskesi boynuna dolamıştı. Ayrıca uçak mürettebatlarından birisinin tanıdığını olduğu söyleyince ona bedava bir içki verdiler. Bir sürü insan maskelerini çıkarıyor ve başkalarıyla konuşmak için koridorlarda bir ileri bir geri dolaşıyordu. Uçak iner inmez bir sürü insan maskelerini hemen çıkardı. Uçak koronavirüsü umursamayan mürettebatlarla doluydu"

TUI'den soruşturma

Bu sırada TUİ yolcu Stephanie Whitfield'in tepkisinin ardından bir açıklama yayınladı. Yolcuların yaptığı şikayetler üzerine söz konusu uçuşla ilgili soruşturma başlatıldığını belirten TUİ, " Yolcuların sağlığı ve güvenliği her zaman önceliğimizdir. Mürettebatımız en yüksek standartlara göre ve Avrupa Birliği Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA) yönergelerine uygun olarak eğitilmiştir. Yolcular, seyahatten önce ve uçuş sırasında maske takmaları gerektiği konusunda bilgilendiriliyor. Maskeler yalnızca yiyecek ve içecek tüketildiğinde çıkarılabilir." ifadelerini kullandı.

Etiketler:TUİ koronavirüs
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha