20 Ekim 2018
E-Bültene Abone Ol!

65 Türk firması İtalya’da boy gösterdi

65 Türk firması İtalya’da boy gösterdi
02 Kasım 2017, 13:22
Endüstriyel mutfak sektörünün Avrupa’daki en büyük fuarı olan Host Milano’nun bu yıl 40.sı düzenlendi. Fuara katılan 43’ü TUSİD üyesi olmak üzere toplam 65 Türk firması, İtalya’da en yeni ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu.

20 - 24 Ekim tarihlerinde İtalya’nın Milano kentinde 40’ıncısı düzenlenen Host Milano 2017 Uluslararası Otel Ekipmanları Fuarı sona erdi.

Dünya genelinde 47 ülkeden 2010 katılımcı ve gıda sektörünün tüm kollarını kapsayan 170 ülkeden 60 bini yabancı olmak üzere toplam 150 bin profesyonel ziyaretçi ile Host Milano 2017, endüstriyel mutfak sektörünün Avrupa’daki en büyük fuarı olarak biliniyor.

Host Milano 2017’de 43’ü TUSİD üyesi olmak üzere toplam 65 Türk firması boy gösterdi. Endüstriyel Mutfak, Çamaşırhane, Servis ve İkram Ekipmanları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TUSİD) de üyeleriyle birlikteydi.

Host Milano Fuarı’nda Türk katılımcılar fuar boyunca stantlarında 26 bin civarında ziyaretçi ağırladı. 2015 yılında düzenlenen bir önceki fuarda 41’i TUSİD üyesi olmak üzere toplam 55 Türk firması katılmıştı. Türk firmaları, fuarda 3 bin 360 m2’lik alana stantlarını kurdu. Bu alanın 2.372 m2’sinde TUSİD üyeleri yer aldı. Bu yıl düzenlenen Host Milano 2017’de Türk firmaları fuarda 5 bin m2’den büyük bir alana stantlarını kurarak en yeni ürünlerini dünyanın dört bir köşesinden gelen ziyaretçilerin beğenisine sundu. Bu alanın 3 bin 600 m2’ye yakını TUSİD üyelerine aitti.

TUSİD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Gürkaynak, fuara katılan firmaların çoğunun ulaşmak istedikleri ziyaretçi sayısına ulaştıklarını belirtti. Gürkaynak, “Türkiye, endüstriyel mutfak sektöründe dünyada ve Avrupa’da çok iyi bir konumda. Dünyada endüstriyel mutfak sektörünün önderleri olan Almanya ve İtalya’nın hemen ardından Türkiye geliyor. Avrupa’ya baktığımızda, mutfak imalatının dört ana ülkesi arasındayız. Kaliteyi daha uygun maliyetlerle sunan Türk firmalarının bu fuarda boy göstermiş olması, algıyı olumlu yönde etkiledi. Sektör katılımcılarının yer aldığı ve profesyonel ziyaretçilerin bir araya geldiği bu büyük organizasyonda yer almak ülkemizin ve firmalarımızın Avrupa’da temsil edilmesi açısından büyük öneme sahip. Host Milano 2017, yurt dışındaki rakiplerin üretimde ve sunumda hangi noktalarda olduklarını gözlemleyebilmek adına önemli bir fırsat sundu. Ayrıca, fuarda sağlanan sıcak ilişkiler ve bağlantılar, sektör yararına değerlendirebilecek projelerle kazanca dönüştürüldü” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha