50 otel için seferberlik!

50 otel için seferberlik!
16 Aralık 2019, 08:06
Dedeman Turizm Grubu yöneticileri, Erzurum Palandöken'deki iki oteliyle 27. kış sezonunun açılışında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Dedeman Turizm Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman, arzularının Palandöken'in dünyanın kayak merkezi haline gelmesi olduğunu söyledi. Dedeman, temmuz ayında rahmetli olan babası Murat Dedeman'ın 1993 yılında Palandöken Kayak Merkezindeki ilk otel yatırımını gerçekleştirdiğini söyledi.

Söz konusu otelin Palandöken Kayak Merkezi'nin gelişmesine katkı sağladığını belirten Dedeman, babasının Palandöken'i çok sevdiğini, dağlara aşık, doğayı seven ve kayak sporuna gönül vermiş birisi olduğunu söyledi.

17 olan otel sayımızı 50'ye çıkaracağız

Kurumsal yapıyı güçlendirerek 17 olan otel sayılarını 10 yılda 50'ye çıkarmayı hedeflediklerini aktaran Dedeman, Anadolu'da Dedeman olmayan tüm il merkezlerinde arsası olup inşaatına henüz başlamamış veya yatırım aşamasında olup inşaatı devam eden ya da mevcut otelini bir zincir marka ile anlaşıp işletmesini işin uzmanına devretmek isteyen otel sahipleri ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Banu Dedeman, babasının Erzurum'a yaptıklarından dolayı yetkililerce büyük bir vefa örneği gösterilerek isminin yaşatılması için bazı girişimlerde bulunulduğunu aktararak şöyle devam etti:

"Uluslararası Kayak Federasyonu tarafından her yıl dünyanın farklı ülkelerinde Alp Disiplini FIS Cup müsabakasının, 'Alp Disiplini Uluslararası Murat Dedeman FIS Kupası' ismi ile bu yıl Palandöken'de yapılacak olmasından dolayı büyük onur duyduk. Uluslararası kayakçılar ile kayak tutkunlarını bir araya getirecek müsabakaya yeni adıyla 'Murat Dedeman Pisti' ev sahipliği yapacak. Piste Murat Dedeman isminin verilmesini sağlayan Erzurum Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olmak üzere kentteki kurum ve sivil toplum kuruluşlarını şükranlarımı iletiyorum."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha