5 yıldızlı otelde bir garip haciz!

5 yıldızlı otelde bir garip haciz!
12 Ocak 2020, 23:47
Antalya'nın Manavgat ilçesinde 5 yıldızlı bir otelde kafa karıştıran bir haciz işlemi gerçekleştirildi.

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 5 yıldızlı bir otelde haciz işlemi gerçekleştirildi. Otel sahibinin böyle bir borcunun olmadığını belirten avukat savcılığa suç duyurusunda bulunurken, yapılan girişimler sonucunda haciz işlemi durduruldu.

Otel çatısında haciz

Manavgat ilçesi Titreyengöl bölgesinde 5 yıl önce yaşanan icra olayıyla gündeme gelen bir otelde " Bakırköy 5'nci İcra Dairesi'nden talimat var" denilerek haciz işlemi gerçekleştirildi. Jandarma tarafından alınan güvenlik önlemleri eşliğinde otelin çatısında bulunan gün ısılarının bir bölümü sökülerek yeddiemine teslim edildi. Otel sahibi Çetin Bayraktar ve avukatı Ertekin Kök'ün itirazlarına rağmen otelin çatısına çıkan görevliler, otelin güneş panellerini söktü. Otel sahibinin böyle bir borcunun olmadığını belirten Avukat Ertekin Kök, savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını, haklılıklarının mutlaka ortaya çıkacağını söyledi. Yapılan girişimler sonucunda haciz işlemi akşam saatlerinde durduruldu.

Avukat: Şaşkınlık içindeyiz

Avukat Ertekin Kök, son zamanlarda bazı insanların haksız mal edinmek için çeşitli yöntemlere başvurduğunu belirterek, "Şu anda 5 yıldızlı turizme hizmet eden bir tesiste Cumartesi günü, tatil günü İstanbul Bakırköy'den talimat var denilerek haciz uygulanmaktadır. Müvekkilim olan işletme sahibinin ne ticaret yaptığı, ne alışveriş yaptığı, ne tanıdığı bir insan. Bir alacağın muhatabı değil, kendisine usulüne uygun ödeme emri tebliği yapıldığını bilmiyor. Dolayısıyla hukuki bir alışverişinin, ticaretinin olmadığı bir şahıs tarafından hacze maruz kalmasını dehşetle izliyoruz. 400-500 kişiye ekmek veren ve turizme hizmet eden ve malum ülkemizin içinden geçtiği zor günlerde bin bir güçlükle ayakta kalmaya çalışan iş adamlarının kaynağı, sebebi bilinmez, tanımadığı bilmediği kişiler ve şahıslar tarafından bu şekilde tatil günü muhafazalı haciz uygulanmasını hiç hukuka uygun bulmuyorum" dedi.

Oteli 2011 yılında devraldıklarını belirten şirket sahibi Çetin Bayraktar da, "Bizden önceki şirket sahibiyle bu şahıslar arasında bir protokol var. Bu protokole istinaden bize 2015'te haciz geldi. Biz, o zaman davaların hepsini kazandık, Yargıtay'dan da onandı. Ama buna rağmen hala bugün haciz getirebiliyorlarsa, kesinlikle bu işte farklı olaylar dönüyor" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha