43 tur operatörü Mersin’de

43 tur operatörü Mersin’de
21 Ekim 2019, 11:33
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Sunexpress ve TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu işbirliğinde Almanya’dan 43 Tur Operatörü Mersin’e geldi.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Sunexpress ve TURSAB Bölge Temsil Kurulu işbirliğinde Almanya’dan 43 Tur Operatörü Mersin’e geldi. Dört gün boyunca Çukurova’nın tarihi ve turistik yerlerini gezecek olan operatörlere bölge tanıtılıp turizm potansiyeli hakkında bilgi verilecek.

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Meclis Başkanı Hamit İzol, Almanya’dan gelen 43 Tur Operatörü ile bir araya geldi. Organizasyonun açılış toplantısında konuşan MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kızıltan, operatörlere seslenerek, “Bu organizasyon sayesinde Mersin’i tanıma fırsatı bulacaksınız” dedi. Mersin’de yeni turizm bölgeleri belirlendiğini hatırlatan Kızıltan, “Özellikle batıda tarihi yerlere çok yakın, çok beğeneceğiniz doğal güzelliklere sahibiz. Buralarda yakında önemli yatırımlar başlayacak ama bu yatırımlar Antalya’daki gibi beton yığınları halinde değil, doğayla bütünleşmiş turizm yerleşkeleri olacak” dedi.

Sunexpres Akdeniz Satış Müdürü Murat Hatipoğlu, kendisinin de Mersinli olduğunu hatırlatarak, Çukurova ile Almanya’daki tur operatörlerinin bir araya getirilmesi projesini duyunca çok heyecanlandığını, hızlıca harekete geçip 3 satış müdürü, bir koordinasyon müdürü ve bir de uçup planlama grup müdürü dahil olmak üzere seyahat acenteleriyle birlikte Almanya’dan geldiklerini söyledi. Çukurova turizmini geliştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Hatipoğlu, Avrupa acentelerine bölgeyi tanıtarak yurt dışından gelen turist sayısını artırmak istediklerini söyledi. 4 gün boyunca Çukurova’yı tanıtacaklarını kaydeden Hatipoğlu, çeşitli bölgelere geziler düzenleyeceklerini ifade etti.

Devamı gelecek

TÜRSAB Mersin Bölge Temsil Kurulu Başkanı Hakan Bayındır ise Almanya’nın 6 farklı bölgesinden Türkiye’ye gruplar gönderen acentelerin bölgeyi tanıması ve bölgedeki turizmcilerle bir araya getirilmesi adına çalışma başlattıklarını söyledi. Bu kapsamda ilk grubun Stuttgart’tan geldiğini bildiren Bayındır, turizm acentelerine seslenerek, “Doğu Akdeniz’in incisi Mersin’de yılın 10 ayı turizme imkan tanıyor. Uygun iklimi yanında bölgemizin hem tarihi zenginliği hem de turizm çeşitliliği turizme önemli fırsatlar sunuyor. Bundan sonraki turlarınızı bölgeye yönlendirirseniz çok mutlu oluruz” dedi. Bayındır sözlerini, “Sunexpress ile yaptığımız projeye Odamızın verdiği destekten dolayı teşekkürlerimizi sunarız” diye tamamladı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha