40 kişilik turda 5 kişiye vize!

40 kişilik turda 5 kişiye vize!
19 Ekim 2023, 08:31
Schengen vizesinde yaşanan sıkıntılar yurtdışına yönelik turların iptaline sebep oluyor. TÜRSAB Başkanı başdanışmanı Hamit Kuk vizeyle ilgili gelinen sıkıntıyı anlattı.

Türk vatandaşlarının Avrupa Birliği üyesi ülkelere girişte yaşadığı vize başvurularına peş peşe olumsuz yanıt verilmesi nedeniyle yurt dışı turlarda da iptaller yaşanıyor.

Bazı Avrupa ülkeleri Türk vatandaşlarının vize randevularını 2024'e sarkıtıyor. Konsoloslukların randevuları çok ileri tarihe atması en çok yurtdışına tur düzenleyen şirketleri etkiliyor.

TÜRSAB Başkanı başdanışmanı Hamit Kuk, havayolu şirketlerinin yoğun rekabet ortamında vizeli ya da vizesiz bakmadığını, talep gören yerlere daha pahalıya bilet sattığını ifade etti. Kuk, son dönemde vize sorunları sebebiyle de vizesiz ülkelerin daha çok talep gördüğünü, bu sebeple vizesiz ülkelerin biletlerinin daha pahalı olduğunu kaydetti. Vizeyle ilgili sorunların devam ettiğini belirten Kuk, “Acentalar vize alamadığında turlarla ilgili sorunlar yaşıyor. 40 kişilik turda 5 kişiye vize çıkar hale geldi. Bazı acentalarımız turlarını birleştirmeye çalışsa da birçok tur da iptal oluyor” dedi. (Ekonomim)

Yorumlar
Sebahattin aybaş
21 Ekim 2023, Cumartesi 03:02
Dış ülkelerin turkiyeye ve Türk vatandaşlarının vize almaları ve Avrupa ülkelerinde resmi kurum ve kuruluşlarda işleri neden çok uzun süre alıyor çünkü bizler Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarımız bu yüzden vize konusunda vize almamız yine zorluk çıkarılıyor en basit etken cevap evrak yetersizliği deniliyor vizeye müracaat etim 3 kez evrak istenildiği halde eksik olmadan fazlası olmak şartıyla luksenburg ankara konsolosluğuna müracaat sonucum Red geldi ve sadece güldüm evrak eksikliği yok evrak fazlalığı var dedim bu yuzdenmi Red geldi diye cevap yok sorun bizler Türk olduğumuz icin yapılan fiber saldır oluyor bunların yaptığı Türkiye topraklarında Türk lere bunu yapamazlar bugün Avrupa ülkelerinde çok sayıda işleri sahibi Türk var bunlar vankadaki paralarını çekseler bunlar 3 ay vergi ödemeseler Avrupa ülkesi zaten biter bunu ankata bilecek Avrupa devleti yok maalesef sizler akisine Türk lere vize verin gitsinler ülkenize iskursunkar daha fazla ver demek dağa fazla bankaya para demek
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha