4 saatlik konaklama 70 euro, en çok Ruslar tercih ediyor

4 saatlik konaklama 70 euro, en çok Ruslar tercih ediyor
21 Mayıs 2022, 14:05
Korona virüs salgını çerçevesinde normalleşme süreci devam ederken İstanbul Havalimanı'nda da uçuşların artmasıyla birlikte terminal içerisinde bulunan havalimanı otelinde doluluk oranları arttı.

İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde bulunan otel 2021 yılını yüzde 75 doluluk oranıyla kapattı. Pandemi döneminde bile havalimanı oteline yoğun ilginin devam ettiğini söyleyen YOTEL Genel Müdürü Bora Göymen, 'İşlerimiz uçuşların artmasıyla oldukça iyi bir düzeye geldi. Y 2021 yılını yüzde 70-75 dolulukla bitirdik. Türkiye ve şehre baktığımızda bu durum zannedersem yüzde 55'lerdeydi' şeklinde konuştu.

En fazla Ruslar tercih ediyor

Oteli tercih eden ülkelerin en başında Rus yolcuların bulunduğunu kaydeden Göymen, 'Misafir profiline baktığımız zaman pandemi öncesi 2019'da Amerika hava ve kara tarafında en yüksek seviyede misafir profiline sahipti. Ondan sonra Rusya ve ardından İngiltere geliyordu. Pandemide orantılar tamamen değişti. Pandemide Amerika profili tamamen düştü. Rusya birinci sıraya yükseldi. Ukrayna ikinci sıraya çıkmıştı. Pandemi sonrasında bu değişti. Rusya ve Ukrayna'nın savaş durumundan dolayı biraz eskiye döndük. Şuan Amerika her iki otelimizde de ikinci sırada Rusya birinci sırada, İngiltere üçüncü sırada' ifadelerine yer verdi.

Saatlik konaklamalara talep artıyor, fiyatlar 70 Euro'dan başlıyor

Otelde konaklayan yolcuların saatlik odalara yoğun ilgi gösterdiğini belirten Bora Göymen, ' Özellikle hava tarafında misafirlerimiz daha çok saatlik konaklamaları tercih ediyor. Çünkü bekleme süreleri uçuşlar da daha çok arttığından dolayı 12-16 saat aralığında oluyor. Dolayısıyla tercihlerini saatlik kullanımdan yana kullanıyorlar. Kara tarafında da gecelik misafirler konaklıyor. Kara tarafında ortalama yüzde 90 gecelik, yüzde 10 saatlik konaklamalarımız var. Hava tarafında ise bu durum yüzde 50-50 ya da yüzde 60 saatlik yüzde 40 gecelik olarak değişiyor. Güne baktığınız zaman geliş saatleriyle orantılı bir fiyatlandırma yapıyoruz. 4 saatlikler 90 Euro'dan başlıyor ama öğlen vakti 12.00 ila 17.00 arası yani en az konaklama ihtiyacının olduğu zamanlarda bu fiyat 70 Euro'lara kadar da düşüyor. Gece olursa ve talep olursa haftanın belli günleri Perşembe, Cuma ve Pazar günler uçuş daha fazla oluyor. O zaman da 4 saatlik minimum kalış süresi 110 Euro'lardan başlıyor diyebiliriz' dedi.

'

Yorumlar
Serhat Helvacioglu
22 Mayıs 2022, Pazar 10:11
Zuurt insanlar çocuk yapmayın onların vebali sizin boynunuza su havaalani fiyatlarına bakın başkalarını yazmaya kağıt kalem yetmez
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha