4. kez satışta... Fiyatı yükseldi

4. kez satışta... Fiyatı yükseldi
02 Haziran 2022, 16:17
İl Özel İdaresine ait otel için 4. kez satış ihalesine çıkıldı.

Gümüşhane İl Özel İdaresine ait olan Gümüş otel fiyatı yükseltilerek 4. kez satışa çıkarıldı.

70 yataklı

1968 yılında 2,5 dönüm alana yapılan tesis 37 oda ve 70’e yakın yatak kapasitesi, parkı, bahçesi, restoran ve kafeteryasıyla şehre uzun yıllardır hizmet veriyordu. 2003 yılından beri kiraya verilen otelin son kiracısının şartları yerine getirmemesi nedeniyle sözleşmesinin feshedilerek alacakların tahsili için icra davası açılmıştı. Yapılan görüşmeler sonucunda otelin 10 yıl süreyle kiraya verilmesi, otelin doğalgaz dönüşümü, iklimlendirme sistemleri, onarım, tefrişat ve mefruşat yenileme işlerinin tamamının bedelsiz olarak yüklenici tarafından karşılanması ve onarım süresince kira alınmaması kararı oy birliğiyle alınmıştı. Otel için önce kiralama ihalesine çıkılmış sonradan bu karardan vazgeçilerek satış ihalesi düzenlenmişti. İlk ihalede otel için 29.4 milyon lira bedel biçilmişti. İlk ihalede otele alıcı çıkmamıştı. Gümüşhane İl Özel İdaresi geçen sene Nisan'da ikinci kez satışa çıkardığı otel için 32 milyon 500 bin lira kıymet biçilmişti. Ancak otel yine satılamamıştı. Geçen yıl Haziran'da yine aynı fiyatla 3. kez satışa çıkarılan otele talipli çıkmamıştı.

4. ihalede fiyat 44.3 milyon liraya çıkarıldı

Gümüş otelin satışı için 4.kez ihaleye çıkıldı. Bu sefer otelin muhammen satış bedeli olarak 44 milyon 326 bin 864 TL belirlendi.

Otelin satış ihalesi 14 Haziran saat 14.00'te Hasanbey Mahallesi, İl Genel Meclisi Binası, İl Encümeni toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha