32 yıldır tamamlanamayan otel inşaatında yeni gelişme!

32 yıldır tamamlanamayan otel inşaatında yeni gelişme!
11 Mayıs 2023, 09:57
İstanbul Sarıyer’de 32 yıl önce yapımına başlanan Grand Prestige İstanbul Hotel inşaatı tartışmalı bir şekilde yeniden başladı.

İstanbul Sarıyer’e bağlı Hacıosman’da 32 yıl önce Uran Holding tarafından yapımına başlanan, “Grand Prestige İstanbul Hotel” firma sahibinin öldürülmesinin ardından tamamlanamadı.

Mühürlü inşaatta çalışmalar sürüyor

Yıllar boyunca kaba inşaat halinde kalan yapı için şirket yönetimi geçen günlerde Çevre Bakanlığı’na başvurdu. Yapı kayıt belgesi alan şirket inşaata yeniden başladı. Projeye karşı açılan davalarda Danıştay’ın yapı ruhsatını iptal etmesine karşın şirket yeni bir ruhsat temin etmedi. Bunun üzerine inşaat Sarıyer Belediyesi’nce mühürlendi.

Mühürlü inşaatta çalışmalar devam ederken Kuzey Ormanları Savunması sözcüsü Başar Alipaça, inşaata tepki gösterdi. Alipaça, “Kaba inşaat halinde kaldığı için inşaatın demirleri normal bir binaya göre daha fazla yıpranmış durumda. Bina ömrünü tamamlamış ve tehlike saçıyor. İnşaat ormanın ortasında olması itibarıyla da kabul edilebilir değil” dedi.

Sarıyer Belediyesi, 2004’te Uran Holdinge yazı göndererek ya yeni bir imar planının yapılıp inşaatın bitirilmesini ya da yıkılmasını istemişti.

Yorumlar
İbrahim
14 Mayıs 2023, Pazar 12:59
Hemen evimin dibindeki bu ucubeyi buraya diktiren de o zamanın Shp si idi. Şimdi de engel oluyorlar.
Ahmet
13 Mayıs 2023, Cumartesi 11:17
Kuzey ormanları savunucusu da görüş bildirmiş sonuçta adam işin erbabı. Çakal ortalığı ayağa kaldırıp aradan para yeme peşinde
Oktay
13 Mayıs 2023, Cumartesi 12:46
Bunu bari surili birine verek oda nasiplensin
Hüseyin Aydın
12 Mayıs 2023, Cuma 10:55
Belediye demek baş belasi yıllardır cenaze gibi duruyor yahu ruhsatı yenile adam bitirsin isdihdam olsun nolurki yok bolcsna avanta olursa olur vatandaşın işi
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha