3 Rus havayolunun 180 uçağını ilgilendiren karar!

3 Rus havayolunun 180 uçağını ilgilendiren karar!
08 Nisan 2022, 09:42
ABD Ticaret Bakanlığı, 3 Rus havayolu şirketinin bünyesindeki 180 Amerikan menşeili uçağı ilgilendiren karar aldı.

ABD Ticaret Bakanlığı, Aeroflot, UTair ve AZUR havayolu şirketlerinin Amerikan yedek parçalarını almasını yasaklayan karar aldı.

ABD'li yetkililere göre bu yaptırım üç havayolunun iç hat uçuşları da dahil olmak üzere uçuş yapma kabiliyetini sınırlayacak.

ABD Ticaret Bakanlığı, dün aldığı kararla uyarıya rağmen ve Amerikan düzenleyici otoritelerinin izni olmadan uçuşa devam eden uçaklara yönelik ilan ettiği yaptırımları uygulamaya başladı. Ticaret Bakanlığı'nın listesinde yaklaşık 180 Amerikan menşeli uçak bulunuyor.

'Uçmaya devam etmeleri zorlaşacak'

Yaptırımlarla bu uçaklar için herhangi bir yedek parça tedariki yasaklandı. ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, " Havayolları artık uluslararası destekten ve filolarını korumak ve desteklemek için ihtiyaç duydukları Amerikan parçalarından ve ilgili hizmetlerden mahrum kaldıklarından, zamanla büyük ölçüde uluslararası veya yurt içinde uçmaya devam edemeyecekler" dedi.

Kaynak: Atorus.ru

Yorumlar
Suavi Ahıpaşaoğlu
11 Nisan 2022, Pazartesi 06:55
Böyle bir saçmalık olabilir mi? Sen serbest ticaret ile uçağını satmışsın, yedek parça garantini de vermişsin şimdi çizdim oynamıyorum diyemezsin. O zaman uçaklar satış bedelleri iade edilerek geri alınmalı. Bana yapılsa tazminat davası açardım. ABD aynı şeyi bizim savaş uçaklarımız için de yapmıştı. Ünlü Johnson mektubu ile kendi malımız parasını tık diye ödemiş olduğumuz uçakları Kıbrıs Barış Hareketinde kullanamazsınız demiş, hatta bize uçak yakıtı satışını durdurmuştu. O dönemde uçak yakıtını kendimiz de üretem,yorduk. Sağolsun Kaddafi yakıt verdi de uçaklarımız havalanabildi, soykırıma engel olabildik.
Tankut er
10 Nisan 2022, Pazar 11:32
Amerikan kopekligi yapmaya devam edin onlar yapınca herşey serbest başkası yapınca ti kaka
Günay Erdoğan
10 Nisan 2022, Pazar 01:18
Lütfen Ruslar gönderme Türkiye’de
Akif sevinç
08 Nisan 2022, Cuma 08:31
Tüm ülkeler Rus uçaklarına hava limanlarda inişi yasaklanmalı.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha