3 bin kişilik ekibimizle Türkiye’de yatırıma devam edeceğiz

3 bin kişilik ekibimizle Türkiye’de yatırıma devam edeceğiz
06 Mart 2019, 12:15
Almanya'nın önde gelen günlük gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung (F.A.Z) hazırladığı Türkiye Yayını ile başta turizm olmak üzere Türkiye’nin tarihi ve kültürel değerlerini ele aldı.

Toplam 16 sayfalık yayında Almanya’nın en büyük tur operatörlerinden olan ve Türkiye’ye en fazla turist getiren FTI’ın CEO’su Dietmar Gunz'la yapılan bir söyleşi ile yer aldı. Gunz, Türk turizmine övgüler düzerken, Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edeceklerini de vurguladı.

Türkiye'yi tam olarak tanımayan ülkeler önemli rol oynayacak

Turizm sektörünün hem kişisel seviyede hem de güçlü iş ilişkilerinde, Türkiye’nin güçlü ve olumlu elçisi olduğunu belirten Gunz, “Türkiye’yi henüz tam olarak tanımayan ve bir tatil destinasyonu olarak görmeyen ülkeler, Türkiye turizminin ve Türkiye’nin gelişiminde çok önemli rol oynayacak. Türkiye’ye gelen yabancı turist her yıl artmaya devam edecek. Türk mutfağı, golf ve spor turizmi, SPA kalitesi, yılın geneline yayılan tatil olanağı bunun en büyük nedeni. Türkiye’deki yeni destinasyonlar da bu büyümeyi destekleyecek. Türkiye, çok az vize ve seyahat kısıtlaması olan güvenli bir ülke” dedi.

Üç bin kişilik ekibimizle Türkiye'nin her yerinde varız

“Türkiye bizim sadece en önemli pazarımız değil aynı zamanda küresel büyüme hedeflerimiz için en önemli ülke” diyen Gunz, “Üç bin kişilik ekibimizle Türkiye’nin her yerinde varız. Bu yıl da Türkiye’ye yatırım yapmaya ve Türkiye’deki yatırımlarımızı artırmaya devam ediyoruz” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha