29 Ekim'de Antalya otellerine ilgi var mı?

29 Ekim'de Antalya otellerine ilgi var mı?
28 Ekim 2020, 10:14
Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MASTOB) Başkanı Cengiz Haydar Barut 29 Ekim tatil döneminde otellere olan ilgiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet'in 97'nci yıl dönümünü dolayısıyla 28 Ekim Çarşamba yarım gün mesaiyle başlayıp, hafta sonunun eklenmesiyle 4,5 günlük bir tatil dönemi oluştu. MASTOB Başkanı Cengiz Haydar Barut 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın normal zamanda turizm sektörü açısından özellikle iç pazar için önemli bir ivmelenme olabileceğini ancak Covid-19 nedeniyle vatandaşların tedirginlik yaşadığını söyledi.

Misafirler tedirgin geliyor, az da olsa hareketlilik oldu

Barut, sözlerini şöyle sürdürdü: "Önümüz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. Burada da iç piyasada az da olsa bir hareketlilik olduğunu görüyoruz. Son günlerde artan vaka sayıları da hareketliliğin artmasını engelliyor. Misafirlerimiz tedirgin olarak geliyor. Açık olan ve güvenli turizm sertifikası almış olan tesislerde mutlu bir şekilde tatillerini geçirebilirler. 28 Ekim'de yarım gün, 29 Ekim'de tam gün cuma gününün araya girmesi ve ardından gelen hafta sonu nedeniyle az da olsa bölgemizde iç turizm hareketi oluştu."

Bu yıl Antalya'da 4 milyon turiste ulaşılabilir

Cengiz Haydar Barut, 2020 yılının turizm sektörü için sadece Türkiye'de değil bütün dünyada çok zor geçtiğini belirterek, "Turizm sektörü olarak bu sene sıkıntılı bir yıl geçiriyoruz, otellerimizin bir çoğu açılmadı. Açık olan tesislerde ilk temmuz- ağustos aylarında İngiltere pazarının olması, Rusya, Ukrayna ve bir miktar da Avrupa'dan da gelen misafirlerle, beklemediğimiz halde bir miktar turist ağırladık. Yıl sonunda Antalya'da inşallah 4 milyon turiste ulaşırız" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha