2024'e rekor taleple başladı

2024'e rekor taleple başladı
06 Ocak 2024, 11:41
Türkiye'ye de turist getiren İngiltere’nin en büyük ikinci havayolu şirketi ve tur operatörü Jet2.com ve Jet2holidays 2024 rezervasyonlarına çok hızlı başladı.

İngiliz tur operatörü Jet2holidays, 2024'ün ilk 5 gününde rekor talep bildirdi.

Rezervasyonlar noel öncesine göre yüzde 150 arttı

Noel'in ertesi ile 5 Ocak arasındaki dönemde operatör, rezervasyonların Noel öncesine göre yüzde 150 arttığını, kış sonu tatilleri ve 2024 yaz rezervasyonlarının popüler olduğunu belirtti.

Türkiye en talep gören destinasyonlar arasında

Jet2holidays müşterilerin ağırlıklı olarak 'Her şey dahil' tatil rezervasyonu yaptırdığını açıkladı. Müşterilerin en çok talep gösterdiği destinasyonlar ise Kanarya Adaları, Balear Adaları, İspanya anakarası, Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs, Portekiz, İtalya, Malta ve Bulgaristan oldu. Müşteriler ağırlıklı olarak 14 gecelik konaklamaları tercih ediyor.

Heapy: Talep daha da artacak

Jet2holidays CEO'su Steve Heapy şunları söyledi: "Yılın bu zamanı geleneksel olarak tatil rezervasyonlarının en yoğun olduğu dönemdir ve bu yılın şu ana kadarki durumu da kesinlikle böyle. Bağımsız seyahat acentelerinden rekor seviyelerde talep görüyoruz ve bu talebin önümüzdeki hafta sonu daha da güçlü olmasını bekliyoruz."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha