2023’te Ruslar arasında en popüler ülkeler açıklandı

2023’te Ruslar arasında en popüler ülkeler açıklandı
03 Ocak 2024, 09:16
2023 yılında yurtdışına seyahat eden Rusların sayısı yüzde 20 arttı.

RBC, mobil operatörlerin verilerine dayanarak yayınladığı haberine göre, 2023 yılında yurtdışına seyahat eden Rusların sayısı yüzde 20 arttı. Çin ve Tayland en büyük dinamikleri gösterirken, Ruslar bu destinasyonlara bir yıl öncesine göre sekiz ve altı kat daha fazla seyahat etti.

Tele2 verilerine göre, 2023 yılında yurtdışına seyahat eden Rusların sayısı bir önceki yıla göre yüzde 21 arttı. MTS abonelerinin yurtdışına yaptığı toplam seyahat sayısı bir önceki yıla göre yüzde 25, MegaFon abonelerinin seyehat sayısı ise yüzde 17 arttı.

En popüler rotalar

MTS Travel, Tele2 verilerine göre Türkiye’nin geleneksel olarak Ruslar arasında seyahat için en popüler ülke olmaya devam ettiğini ve Abhazya’nın ikinci sırada yer aldığını belirtti. Belarus, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kazakistan da popüler destinasyonlar arasında yer aldı.

MegaFon temsilcisnin belirttiğine göre, 2023 yılında Rus turistler, Latin Amerika ülkelerini daha yoğun bir şekilde ziyaret etmeye başladılar ve ziyaret yoğunluğu açısından ikinci sırayı Asya ülkeleri aldı.(Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha