'2022 yazı şimdiden doldu, rezervasyonları kapattık'

'2022 yazı şimdiden doldu, rezervasyonları kapattık'
11 Ekim 2021, 08:39
Gelecek yaz için şimdiden rezervasyon almaya başlayan bazı otellere ilgi yoğun.

2020-21 yıllarında pandeminin de etkisiyle yazlık ev-villa kiralamalarında rekor artışların yaşanması, tüketiciyi gelecek yazın planları konusunda erken davranmaya itti. Tatil beldelerinde sezonluk kiralanan ev ve villalar şimdiden 2022 yazı için kotalarını doldurmaya başladı.

Otel bünyesindeki lük villaların satışı kapanmak üzere

Yazlıklardaki hareket lüks oteller ve bu otellerin bünyesinde uzun dönem kiralama yapılan villa ve rezidanslara da yansımış durumda. Akşam'dan Şenay Büyükköşkdere'ye konuşan Bodrum'un Gündoğan beldesinde bulunan Mivara Luxury Resort & Spa Otel'in genel müdürü Mete Üsküdarlı, henüz sezonu kapatmadan, gelecek yaz için yüzde 15 doluluk yakaladıklarını belirterek, "Pandemi sektörü zorladı ama en kötü dönemi geride bıraktık. Şimdi gelecek yaz için önümüzü görebiliyoruz. Bodrum'daki lüks tesislerin çoğu gelecek yaz için rezervasyon almaya başladı" dedi. Fiyat avantajı için henüz sezon kapanmadan ev kiralamalarının da başladığına dikkat çeken Üsküdarlı, otel bünyesinde günlük 7 bin euro bedelle kiraya verdiğimiz denize sıfır lüks villalarımız da şimdiden bütün yazı kapatmak üzere" dedi.

Bodrum Loft 2022 yazını rezervasyona kapattı

Akfen Holding'in Bodrum'da Cennet Koyu'na komşu hayata geçirdiği lüks turizm tesisi Bodrum Loft da 2022 yazını rezervasyona kapatan oteller arasında yer alıyor. Otel yetkilileri, gelecek sezon için rezervasyonların kapandığını belirterek, "2022 yazı şimdiden doldu. Hemen hemen tüm misafirlerimiz kalış sürelerini gelecek sene yaz mevsimi için de uzattılar" diyor.

Yorumlar
Vatandaş
11 Ekim 2021, Pazartesi 10:17
Yav hehe piyasayı kızıştırın. Yarısı dersenizda inanmam.
rıza
11 Ekim 2021, Pazartesi 07:48
Yalandan kim ölmüş.. böyle asparagas haberlerle insanları galyana getiriyorlar..bu yaz Muğla'da onbeşbin tl. ye iki aile dört ay dubleks evde tatilimizi yaptık..bu konuda sürekli bir asparagas ve şişirme haber yapıyorlar, amaç fiyat yükseltmek sanırım.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha