2020'de ikiye katlanacak!

2020'de ikiye katlanacak!
16 Temmuz 2019, 10:29
Bodrum ve Antalya’nın ‘ölü sezonlarını’ dolduran Hint düğünlerinden Türkiye’nin aldığı pay artıyor.

Dünyada 10 milyar euroluk Hint düğün pazarından 10 milyon dolar alan Türkiye, 2020’de bu gelirini katlamaya hazırlanıyor. Hint düğün pazarının Türkiye’deki önemli temsilcilerinden Inventum Global'in Kurucu Ortağı Bünyat Özpak, kasım ayına kadar başta Bodrum olmak üzere Antalya ve İstanbul’da büyük Hint düğünlerinin devam edeceği bilgisini verdi.

Milliyet'ten Duygu Erdoğan'ın haberine göre Bodrum’da yakın zamanda 2 büyük Hint düğünü yaptıklarını anlatan Özpak, “Hint düğünlerinin paket ücreti 500 bin dolardan başlayıp sınırsız olarak yukarı çıkıyor. Düğünü yapacak aileler onlarca, yüzlerce misafirini de Türkiye’ye taşıyor. Ulaşım açısından Tayland gibi bölgeler düğünlerin ilk sırasında ama ‘Antalya nerede?’ diye sordukları günlerden bugüne gelmek çok büyük başarı oldu” dedi.

'2020'de Türkiye 30 Hint düğününe ev sahipliği yapacak'

TravelShopTurkey&Murtis Tour Genel Müdürü Murtaza Kalender, 2020 yılının Hint düğünleri açısından çok iyi geçeceğini belirtirken, 2019’da 15’in üzerinde bir sayıya ulaşacak düğünlerin, 2020’de 30 olacağını dile getirdi. Kalender, “Bölgelerden aldığımız bilgilere göre, düğün için gelen konuklar; kültür turlarına da başlıyor. Hintler deniz/kum/güneş tatilinden daha çok kültür turizmine olumlu etki edecek güce sahipler. Bu sayede Türkiye’nin tanıtımını da çok iyi yapıyorlar” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha