20 Ekim 2018
E-Bültene Abone Ol!

2017’nin son döneminde Almanlar hangi otelleri tercih etti?

2017’nin son döneminde Almanlar hangi otelleri tercih etti?
08 Ocak 2018, 15:33
Alman tatilcilerin Türkiye’de, 11 - 24 Aralık tarihleri arasında en çok tercih ettiği otellerin yer aldığı fvw Hotelometer Listesi yayımlandı. İşte ayrıntılar…

Alman turizm haber sitesi fvw.com’un, veri analiz kuruluşu TrevoTrend ile iki haftalık periyotlarla ortaklaşa hazırladığı “fvw Hotelmeter” listesinin 11 - 24 Aralık tarihleri arasındaki sonuçları açıklandı.

11 -24 Aralık 2017 tarihleri arasında toplam satışlarda Alman turistler tarafından tercih edilen Türk otelleri sıralamasında ilk üç sırada şu oteller yer aldı. Geçtiğimiz dönemde listenin ikinci sırasında yer alan Side Crown Palace, 11 - 24 Aralık tarihleri arsında Alman turistlerin en çok tercih otel oldu. Bir önceki dönemde ilk sırada yer alan Miracle Resort ise bu dönemde ikinci sıraya geriledi. Geçtiğimiz dönem dördüncü sırada yer alan Antalya otellerinden Delphin Imperial ise bu dönem üçüncü sırada yer aldı.

Alman turistlerin Türkiye'de en çok tercih ettiği otel listesi (Toplam satışlar)

Almanya’da seyahat acenteleri tarafından satılan paket turlar kapsamında en çok tercih edilen oteller sıralamasında ise ilk sırada geçtiğimiz dönemin altıncısı Club Grand Side yer aldı. Bu kategoride geçtiğimiz haftanın üçüncüsü Club Mega Saray ise ikinciliğe yükseldi. Seyahat acenteleri kanalıyla satılan tatiller kapsamında en çok tercih edilen üçüncü otel ise Royal Dragon oldu. Royal Dragon, geçtiğimiz dönem bu kategoride ilk sırada yer almıştı.

Alman turistlerin seyahat acentesi kanalıyla tatil satışlarında en çok tercih ettiği Türkiye otelleri listesi

11 - 24 Aralık döneminde Almanya’da gerçekleşen online tatil satışları kapsamında ise en çok tercih edilen otel geçtiğimiz dönemde bu kategoride ikinci sırada yer alan Side Crown Palace oldu. Bu klasmanda ikinci sırada ise Miracle Resort yer aldı. Miracle Resort, geçtiğimiz dönemde bu klasmanda ilk sırada yer almıştı. Online satışlarda en çok tercih edilen üçüncü Türkiye oteli ise Side Prenses Resort oldu.

Alman turistlerin online tatil satışlarında en çok tercih ettiği Türkiye otelleri listesi

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha