HIKVISION

2 yıl önce tek tur satamadık, şimdi...

2 yıl önce tek tur satamadık, şimdi...
18 Eylül 2019, 12:18
Rusların Türkiye'deki kayak merkezlerine ilgisi artıyor. İki Rus tur operatörü 2019/2020 kış dönemi için Türkiye'deki kayak merkezlerine tur düzenleyecek.

Yaz döneminde Türkiye'ye akın eden Ruslar kış döneminde de kayak için geliyor. Rus tur operatörleri her geçen gün daha fazla turistin kayak turlarına ilgi gösterdiğini belirtiyor. Rusların Türkiye'deki kayak merkezlerine ilgisinin artmasında yüksek kalitede kar olması ve Avrupa'ya göre fiyatların daha düşük olmasının etkili olduğu belirtiliyor.

'Türkiye'yi görünce diğer kayak merkezlerini unutuyorlar'

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'a değerlendirmelerde bulunan Salute Europe'un CEO'su Alexander Skrypnik, Türkiye'nin kayak turizminde aldığı payın arttığını belirtiyor. 2017'de Türk kayak merkezlerine yönelik düzenledikleri tur düzenlediklerini ancak o dönemde hiç satış yapamadıklarını belirten Skrypnik ancak şimdi rezervasyonların yoğunlaştığını ve pek çok turistin Türkiye'ye yönelik kayak turlarına ilgi gösterdiğini söyledi. Skrypnik " Türkiye'ye yaptığı yolculuktan sonra artık diğer ülkelerdeki tatil yerlerine geri dönmeyen turistler de var." diye konuştu.

Coral Travel iki Türk kayak merkezine tur düzenleyecek

Önümüzdeki kış döneminde tur operatörü Coral Travel arka arkaya üçüncü yıl Rusya'dan Türkiye'deki kayak merkezlerine charter tur programları düzenleyecek. Coral Travel Halkla İlişkiler Dairesi başkanı Marina Makarkova ATOR'a yaptığı açıklamada bu yıl Türkiye'deki "kayak" tur programlarının yeni yıl tatili döneminde gerçekleştirileceğini söyledi.

Coral Travel, Kayseri Erciyes Kayak Merkezine düzenleyeceği charter tur programlarını Ural Havayolları uçaklarıyla gerçekleştirecek. Turlar 27 Aralık 2019- 3 Ocak arasında 7 gece olarak planlandı.

Coral Travel'in Erzurum Palandöken kayak merkezine düzenleyeceği turlar 28 Aralık-4 Aralık tarihlerinde planlandı. 7 gecelik tur uçuşları Red Wings havayolu tarafından gerçekleştirilecek.

Rusya'dan Erciyes'e düzenlenecek turlar kişi başı 33 bin 300 ruble (Yaklaşık 3 bin lira) dan başlıyor.

Rus tur operatörü İntourist Uludağ'a tur düzenleyecek

Bu yılın sonbaharında İntourist'in Türkiye'ye yönelik kayak turlarına başlaması bekleniyor. İntourist Uludağ'a düzenleyeceği tur programlarıyla ilgili son hazırlıkları yaapıyor. Çok yakın bir zamanda tur operatörünün Uludağ tur satışlarına başlayacağı belirtiliyor. Rusya'nın 6 ilinden İstanbul'a charter turları düzenleyecek olan İntourist'in bu turlara ek olarak Uludağ turlarını satacağı belirtiliyor. İstanbul'a turlarla gelecek Rus turistler transfer araçlarıyla Uludağ'a getirilecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha